| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie ce inseamna UNESCO?

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

UNESCO - Organizația Națiunilor Unite pentru Educație, Stiinta și Cultură, conform denumirii originale din engleză, United Nations Education, Science and Culture Organization. A fost fondată la 16 noiembrie 1945. Își are sediul în Paris, Franța, dar are și 73 de suboficii active în diverse țări ale lumii.
http://ro.wikipedia.org/......ltur%C4%83

| iTami a răspuns:

United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization
happy adica Organizatia Națiunilor Unite pentru Educație, Știință și Cultură

| AndraDeeaBrockencyde a răspuns:

Expresia UNESCO este o abreviere de la "United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization" (engleza) si se refera la Organizația Națiunilor Unite pentru Educație, Stiinta și Cultură.