| nicko_6736 a întrebat:

scuze ca pun o intrebare stupida. dar nu stiustraight face
Cum se pune data in engleza maine?

Răspuns Câştigător
| Eff a răspuns:

Wednesday, September 22, 2010
sau
September 22nd 2010

8 răspunsuri:
| Sunshinee a răspuns:

Lin`doll a zis corect. 22 e cu nd, ca e second, nu th (:

| adytzusiatat a răspuns:

Tuesday, 21 september 2010.tongue Si pentru maine scrii acolo 22 sau in ce zi esti.

| Ea a răspuns:

The 22nd of September 2010

| wannabe a răspuns:

The 22 nd of september 2010
retine urmatoarele:
-daca ultima cifra se termina in 1 pui mereu: st [vine de la sfaristul cuvantului fir.st] 1 st of july, 11 st, 21 st etc.
-daca ultima cifra se termina in 2 pui mereu: nd [vine de la sfarsitul cuvantului seco. nd] 2 nd, 12 nd, 22 nd of may etc.
-daca ultima cifra se termina in 3 pui mereu: rd [vine de la sfarsitul cuvantului thi.rd] ex. 3 rd, 23 rd, 13 rd of april etc.
the 22 nd of september 2010
retine urmatoarele:
-daca ultima cifra se termina in 1 pui mereu: st [vine de la sfaristul cuvantului fir.st] 1 st of july, 11 st, 21 st etc.
-daca ultima cifra se termina in 2 pui mereu: nd [vine de la sfarsitul cuvantului seco. nd] 2 nd, 12 nd, 22 nd of may etc.
-daca ultima cifra se termina in 4, 5, 6, 7, 8, 9 pui mereu: th dupa data respectiva. exemplu: 24 th, 30 th, 20 th of september.

cred ca este cel mai complet raspuns de aici. te rog acorda-mi fundinta

| wannabe a răspuns:

oh go on multumesc pentru fundita

| Catte a răspuns:

The wednesday. 21. of september. 2010
noi asa punem la scoalatongue

| deeuh a răspuns:

The 22rd of September 2010

| Etiquette a răspuns:

Heyhappy
Maine adica 22 septembrie:
The 22th of September 2010
Ciao:*.