| DJSkillzPhiladelphia76ers a întrebat:

Daca dupa o extractie de masea de minte tot mai sangerez dupa 7-8 ore e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 5a a răspuns:

Inca mai sangerezi deoarece ai rana acolo, ca si eu am patit la fel. Faza este sa nu iti curga instand, daca iti curge foarte mult ai de grija sa nu faci hemoragie este rana deschisa in care nu poti opri sangele. Eu te-as sfatui sa pui niste vata acolo si sa ti gura inchisa jumatete de ora. Insanatosire grabnica!

| DJSkillzPhiladelphia76ers explică (pentru 5a):

Am tinut vata acolo 4h dupa extractie.dar e bine imi da semne ca-si revine locul unde era maseauahappy

1 răspuns: