| Kiduletsss a întrebat:

Buna Seara!
Imi puteti spune cum acord fundita?
Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| AmyAmaLyAAA a răspuns:

Iti spun eu vezi acolo la raspuns o fundita gri pe care scrie "alege raspuns castigator"... apasa pe ea. te roog da-mi mie!

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda desemnează răspunsul câştigător. La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri şi în dreptul fiecăruia o să fie câte o fundă. Alegi răspunsul care ţi se se pare că este mai bun şi folositor ţie şi dai clic pe funda din dreapta acestuia şi apoi confirmi din ferestruica ce-ţi apare. Programul tpu va muta acest răspuns pe primul loc, imediat sub fereastra pentru răspunsuri(indiferent al câtelea răspuns a fost) şi fundele vor dispare de la celelalte răspunsuri. Poţi da o singură fundă la o intrebare, aşa că nu trebuie să te grăbeşti să dai funda, aşteaptă 2-3 zile după ce ai pus întrebarea. Pentru edificarea ta cu regulile de pe TPU poţi citi răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE! Numai bine!

| Aliutza a răspuns:

Pui o intrebare. Dupa ce primesti primul raspuns, in maxim 2 zile vei primi un mail in care ti se va cere sa notezi cel mai bun raspuns (adica sa dai fundita). Daca nu alegi in urmatoarele doua zile, TPU va alege singur raspunsul cel mai bun, in functie de numarul de voturi pe care raspunsul respectiv le are pana atunci.
Cateodata, poti sa dai fundita chiar dupa ce ai primit primul raspuns, alteori trebuie sa mai astepti. Depinde cum se misca site-ul.
Succes si bine ai venit pe TPU!

| BOOBZen a răspuns:

Vezi o funda gri de langa raspunsul meu? dai click acolo si oferi o funda cuiva, poti sa incerci pe mine laughing

| RockaruL a răspuns:

Pai la raspunul respectiv in coltul din stanga este o panglica gri...dai pe ea si ai dat fundita...

| Lilly095 a răspuns:

In dreptul fiecarui raspuns se afla o fundita gri.Pentru a declara raspunsul castigator dai click pe ea si o acorzi celui mai bun raspuns.Prima fundita mi-o poti da mie dac vreibig grin O zi buna!

| Armaghedon7 a răspuns:

Buna! Funda este acel raspuns castigator pe care il ai tu in dreapta raspunsului meu...deci Funda?
P.S dai click pe ea si imi vei da raspunsul castigator(funda)

| Aოтuu a răspuns:

În dreptul răspunsurilor apare o fundiţă gri, dacă mergi pe ea apare portocalie. Şi apeşi pe ea şi dai răspunsurile câştigătoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce o fi asa de complicat? in dreptul fiecarui raspuns scrie "declara raspunsul castigator" si dai click

| Anna04 a răspuns:

In dreptul raspunsurilor pe care le primesti e o funda (in dreapta) dai clik pe ea si ...GATA! sper ca te-am ajutat

| Anna04 a răspuns:

In dreapt jos la raspunsul p care vrei sa-l premiezi e o funda, dai clik pe ea si...GATA