| Lola2013 a întrebat:

Stie cineva cum se focuseaza la un aparat de fotografiat Fujifilm finepix S4800? Multumesc anticipat!
Fundaa!

Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Focusul e automat. Pentru a focaliza bine e nevoie de lumina si puncte de contrast in imagine. Pe modul MANUAL (daca are) se poate alege punctul de focus. Daca toate pozele ies de-focusate, desi aparatul face beep=ul de focus, inseamna ca e deplasata vreo lentila din obiectiv, deci are o problema destul de nasoala.

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Vezi in manual:

http://www.fujifilm.com/......ual_en.pdf

pag 33(PDF) sau 17(in manual)

| Lola2013 explică:

Da,are mod manual.Multumesc pentru raspuns, o sa incerc.

| Remingtonicus a răspuns:

Butonul declansator ( cel argintiu ) se poate misca cu degetul si atunci ar trebui sa "focuseze"