| dragutzyka29 a întrebat:

Stiu ca mai e mult pana la craciun dar totusi vreau sa stiu ce cadou le pot lua parintilor.Trebuie sa stiu si cat sa economisesc.Si mama si tata sunt genul care nu vor sa primeasca nimic dar eu nu ma simt bine sa le fac pe plac.Initial vroiam sa merg in Carrefoursi sa le fac o inima cu mama si eu pentru tata si eu si tata pentru mama dar acum nu mai sunt la fel de sigura.Ma gandesc ca nu va placea. Ce sa fac? Si va rog, dati-mi idei cam sub 50 lei fiecare ca sa ma pot incadra in alocatie.Multumesc.Funda.

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Foarte frumos din partea ta ca te gandesti sa le faci o surpriza de Craciun. Ideea e ca orice cadou le vei face ei se vor bucura, caci intentia conteaza! De ex. mamei tale ceva cosmeticale: un spray, un parfum, o pereche de ciorapi, o esarfa, iar pentru tatal tau un fular, manusi sau o flanea, un spray un after shave, ar fi foarte nimerite ca si cadou de Craciun. Ai mai putea, ca tot e acum la moda, sa le faci in Carrefour cate o cana personalizata cu ce poza vrei tu. Daca ai o poza cu tine si parintii tai ar fi f. nimerita pentru canile amandurora. Eventual, dedesubt ai putea scrie: Pentru cea mai buna mamica /cel mai bun tatic sau: "Mamei mele, cu dragoste!" si "Tatalui meu, cu dragoste!" Ramane la alegerea ta. Oricum, ideea e, ca ei vor vedea cat ii iubesti de mult.

7 răspunsuri:
| MrsBrunetzyka a răspuns:

Myy cooolegaaa

| MrsBrunetzyka a răspuns:

Lulu, colega mea, poti sa te duci in centru la Hi-Hi, sunt diplome de exemplu: Pentru cel mai bun tatic, pentru cea mai buna... =?, cu ce vrei tu. Acolo mai sunt multe chestii dragute iar in carrefour, poti sa te duci acolo imediat ca stai aproape de el, langa farmacie, la obiecte personalizate, cana cu imag lor, etc

| MrsBrunetzyka a răspuns:

Sa imi dai funditsssaa, daca nu ma supar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragut din partea ta ca iti iubesti parintii, cred ca daca le-ai spune asta ar fi cel mai potrivit cadou, incearca sa le compui o poezie in care sa asterni ce simti tu despre ei, nu trebuie sa fie mare 2 strofe daca pui suflet si adevar in versuri ai sa vezi ce reactie o sa aiba amindoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Craciunul e una din cele mai fumoase sarbatori iar daca ai incredere in dumnezeu si crezi cu adevarat in el o sa simti ca a venit craciunul uite du-te punele sub brad mamei daca e o bratara si tatei daca ai bani vezi ca sunt pistoale bricheta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la craciun mai sunt 43 de zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt 39 de zile pana atunci, dar eu zic sa le pui sub brad noaptea ceva o bratara mamei tale iar tatalui tau...nu stiu, depinde de ce le place lor ok?