| adventure a întrebat:

Stiu ca o sa spuneti ca pe TPU nu se fac teme dar chiar am nevoie de ajutor. La fizica ni s-a dat sa ne documentam de pe internet sau alte cai despre importanta magnetiilor si sa facem un referat. Am cautat peste tot pe net dar n-am gasit.:Stiti vreun site sau ceva de unde sa iau? Multumesc :*

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Vero1 a răspuns:

Pai uite ai putea vorbi despre trenul "Maglev" - are legatura cu magnetii...sau despre busola(tot pe magneti se bazeaza)