| AlexandraAndr a întrebat:

As dori sa slabesc cam 5 kg pana de Craciun. Am 1.67m si 55 kg. Stiti vreo dieta care sa ma ajute? Avand in vedere ca sunt la scoala 6-7 ore pe zi. Mentionez ca fac si sport de performanta. Va rog ajutati-ma! Fundahappy.

5 răspunsuri:
| kitten95 a răspuns:

Eu zic ca nu prea e nevoie sa slabesti atat pentru ca ai inaltimea buna pentru greutatea aia. daca totusi vrei sa slabesti, dormi mai mult. cat de mult poti. stiu ca suna ciudat dar functioneaza foarte bine. nu manca dupa ora 8 si daca tot faci sport de performanta o sa slabestihappy

| AlexandraAndr explică (pentru kitten95):

Nu prea am cum sa dorm mult... am ore. si... na. oricum multumeschappy.

| dede11112 a răspuns (pentru kitten95):

Cum mama dracu sa slabesti daca dormi mult?straight face nu am mai auzit asa ceva

| kitten95 a răspuns (pentru dede11112):

Asa. slabesti. si eu toata vara am dormit mult(si am slabit vreo 5 kile fara niciun efort) si dupa ce a inceput scoala am dormit cal 6 ore jumate pe noapte(putin) si iar am luat in greutate si mananc si mai putin.

| Cosmin86 a răspuns (pentru kitten95):

1. trebuie sa tii cont de mai multi factori, nu doar de somn, si eu dorm putin si slabesc fara probleme
2. slabit fara efort mi se pare cam stupid, dar in fine

In general e stupid sa te bazezi pe un singur lucru ( cum ar fi somn ), mai bine te bazezi pe alimentatie si sport.