| lololololol a întrebat:

Sunt prietena cu o fata, sa ii zicem S. Eu ii zic fiecare secret, si ea tot. Mia zis ca inainte cu 3 saptamani a facuut dragoste cu prietenul ei. Si acum m'a sters din prietenii ei de pe facebook, la telefon nu imi raspunde, am intrebat-o pe o fata sa o intrebe de ce nu e prietena mea, ea a zis ca S a zis: Ca nu vrea sa fie prietena mea". Ok, am rugato pe o alta prietena sa o intrebe, a zis: Nustiu de ce nu sunt prietena ei, acum am nevoie de timp pentru mine ca sa uit ceea ce am facut" Eu i-am trimis cateva mesage pe facebook dar nu mi-a raspuns... Acum ma tem ca o sa zica la toata lumea ca ies cu un baiat, noi tinemm asta secret, ea stie toate secretele mele. SI de asta ma tem, ce sa mai fac? :-s Eu pe ea nu am mintito niciodata, nu am vorbito pe la spate niciodata. Exista vreo solutie?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te exprimi greoi!
Eşti o persoană care nu prea este în lumea reală şi atunci când eşti ai ajuns în spaţiu nu poţi călca pământul.
Învinge-ţi timiditatea şi frica de cei din jur (anxietate) care pentru tine este o frână spre contactul real (fobie).
Autocunoaşterea este cel mai bun aliat al tău de a confrunta evenimentele reale, de a intra în contact cu persoanele cu care comunici.
Încearcă să vorbeşti direct cu ea, deschis fără stângăcie!
Baftă.
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ce sens are să întrebi pe alţi? Du-te tu direct şi spune-i dar faţă în faţă nu mesaje pe facebook. Probabil a deranjat-o ceva sau a auzit ceva, dacă tu spui că nu ai făcut nimic rău... Mai bine mai gândeşte-te o dată dacă i-ai greşit cu ceva, sau ultima întâlnire dintre voi două cum a fost? Oricum, mergi la ea şi vezi ce spune. Succes!

| Elena1234456 a răspuns:

Probabil s-a rusinat de secretul pe care ti l-a zis, alta explicatie chiar nu imi vine in minte.Sau poate vrea timp mai mult pentru prietenul ei... Te sfatuiesc sa te intalnesti cu ea, o discutie "face to face" poate lamuri totul.Succes! :*

| LostInDreams a răspuns:

Buna. ei bine, eu cred ca cineva a aflat de mica experienta a prietenei tale, nu de la tine si probabil s-a aflat, iar ea crede ca tu esti turnatoarea.In ceea ce priveste secretul tau, cred ca este in siguranta avand in vedere ca ati fost cele mai bune prietene, ati capatat respect una pentru cealalta si cred ca isi da seama ca razbunarea este o prostie, mai ales ca nu are nici o dovada ca tu ai facut ceva.Nu mai te limita la face book, mess, mail, hi5 sau alte cunostinte pentru a vorbi cu ea, du-te tu la ea, gaseste-o intr-un moment in care e singura si/sau bine dispusa. du-te si vorbeste cu ea, explica-i ca nu tu esti vinovata, explica-i ca ii esti o prietena adevarata, ajut-o sa vada asta, pana nu e prea tarziu si iti divulga ea secretul.Iti doresc succes si sa te impaci cu ea! te pup, sper ca te-am ajutat cu ceva.

| Glittărr a răspuns:

Nu stiu...nu trebuia sa ii spui toate secretele...stiu cum e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu ea fata in fata si sa lamuriti chestia asta! Sa speram ca stie sa tina un secrethappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate il place pe respectiv...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.iesi si vorbeste cu oameni adevarati, nu cu ecranul compului.secretele nu ti le mai spune asa usor nimanui. fiindca nu e bine sa te descoperi prea mult.vei suferi.