| anonim_4396 a întrebat:

Fundita pentru cel mai bun sfat! Hey! Am 13 ani si imi place un baiat foarte mult. Este de la mine din cartier, insa cand trece pe langa mine ma priveste cu coada ochiului si zambeste( niciodata nu il intalnesc singur, tot timpul isi cara prietenii dupa el si are unul enervant care ii tot spune aiureli despre mine)
El mai trece pe strada mea, si nu de putine ori mi-a facut cu mana.
Cand s-a uitat la pozele mele de pe hi5 pentru prima oara nu ne cunosteam. M'a intrebat de unde sunt si cati ani am si mi-a spus ca sunt draguta. Timp de aproapee doua saptamani imi vizita profilul zilnic.
Insa au trecut 3 luni si nu imi raspunde nici pe mess.
Problema e ca are prietena, insa cand il salutam (fiind cu prietena lui) parca ea nu mai exista... Nu o baga in seama pe moment.
Nustiu cum sa il cunosc mai bine, sa vad ce il bate capul. el are gasca lui de prieteni si nu cred ca m'ar accepta si pe mine intre ei.
Help me! Nustiu ce sa mai fac sau sa mai cred!

3 răspunsuri:
| andreea9490 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il iei mai incolo de prietenii lui. da fi doar tu cu el si sa il intrebi ce simte pentru tine.asa te vei linisti si tu cand el iti va da un raspuns
si sa nu faci greseala sa iti trimiti o prietena sa vorbeasca cu el.
succes

| Lavinia_6306 a răspuns:

Posibil sa fie timid. daca e cineva din gasca lui pe care cunosti. poti vorbii cu aceea persoaan si poate este si el prin preajma faceti incepeti sa vorbiti. bagat te in vorba cu el. Am avut si eu o problema de genul... daca pot sa. i zic asa si la mine a mers cu chestia asta.big grin

| vladutz_5060 a răspuns:

Asculta eu sunt sigur ca el este mai timid si pe langa poate ii este rusine cu prieteni ca sa faca prima miscare incearca prin mici gesturi cand trece pe langa tine sa ii atragi atentia sau sa vb cu el pe messenger fac pariu pe ce vrei daca incerci asta veti deveni foarte apropiati daca el chiar te place