| CudiDaKid a întrebat:

Am si eu o problema.in seara asta m-am certat cu una dintre cele mai bune prietene ale mele pe motiv ca cica eu o vorbesc pe la spate straight face...desi eu nu am facut asta...am rugato sa`mi spuna cand am vb eu pe la spate da` nu vrea sa`mi spuna! Cum fac sa ma impac cu ea sau cum sa-i demonstrez ca eu n-am vorbito pe la spate?sad

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Spune-i cam asa:
"uite ce e, stiu ca nu vrei sa mai vorbesti cu mine din cauza acelui zvon cum ca te-am barfit pe la spate, dar vreau sa stii ca eu te iubesc prea mult ca sa iti pot face asa ceva vreodata, deci in numele prieteniei noastre care dureaza de ceva timp [in caz de sunteti prietene de cel putin un an] iti jur pe ce am mai scump ca nu te-am barfit niciodata si nici nu o voi face caci esti prietena mea cea mai buna si te iubesc, deci daca chiar imi esti prietena... atunci as zice ca ar trebui sa ma crezi, doar am jurat." Eu zic ca ar merge catusi de putin:d iar daca nu fucntioneaza mai las-o cateva zile sa-i treaca supararea ignor-o in cateva zile [o saptamana] si vei vedea ca daca e prietena adevarata va veni ea la tine, dar daca nu vine mai incearca sa-i mai zici odata chestia cand o vezi mai bine dispusa. Daca nu functioneaza... atunci nu am ce sa fac scuzestraight face inseamna ca nu ati fost menite sa fiti prietene chiar atat de bune si ca trebuie sa va cautati in alta parte. Mult succes!:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz sa nu te umilesti in fata ei cum ti-a zis Adry05. Intelege bine, daca nu asta e. Inseamna ca nu iti este o prietena adevarata si pune botu` la ce ii zic altii si nu are incredere in tine.

| FafyAlex a răspuns:

Buna Kid, iti voi raspunde dar trebuie sa stiu ce varsta aveti. Astept raspuns...