| RockOut4ever a întrebat:

A citit cineva Jocurile Foamei? Despre ce este vorba in general? Vreau sa imi cumpar si eu seria (am auzit des de ea ) dar nu stiu exact despre ce este vorba asa ca as vrea o descriere scurta si o parere (ca sa imi fac o idee despre carte ). Multumesc mult.
PS : Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| ThWeY a răspuns:

Hey, este vorba despre niste jocuri anuale la care participa 24 de adolescenti. Sunt inchisi intr-o arena unde trebuie sa se lupte pentru a supravietui. De aici nu-ti mai spun...te las pe tine sa citesti ca altfel nu mai e interesant! Cartile sunt G E N I A L E

3 răspunsuri:
| demonangel24 a răspuns:

Salut. Este vorba despre 13 triburi care se lupta. La un moment dat un trib este distrus. Apoi toate cele 12 triburi trebuie sa dea tribut in fiecare an cate 2 copii o faa si un baiat. Iar acei copii sunt pusi sa participe la jocurile foamei. Iar de aici in continuare daca ti le iei citesti tu.

| KaTy20 a răspuns:

Din cate mi-a spus prietenul meu este vorba de niste oameni care, cred, nu mi-a tin minte exact, se lupta pentru mancare si chiar se mananc unii pe ei! Cu multa placere!; x

| liviacomsa a răspuns:

In aceasta carte este vorba despre niste Jocuri care se dau impotriva rebelilor se alege cate o fata si un baiat din cele 12 tribute acestia sunt inchisi intr-o arena unde trebuie sa supravietuiasca si doar unul va fi castigatot
Personajele princiale sunt Katniss si Peeta din tributul 12 care reusesc sa castige amandoi Jocurile (intre ei se leaga si o poveste de dragoste) ce se va mai intampla trebuie sa aflii din carte