| Ronaldoo a întrebat:

Buna TPU a venit vara si as dori niste retete de bauturi gen limonada! Lasatimi reteta aici dar nu coktailuri scumpe ceva gen limonada DAU FUNDA + VOT!:X

4 răspunsuri:
| Omulambitious a răspuns:

Http://www.e-retete.ro/bauturi funda plz :o3 acolo sunt numai bauturi racoritoare

| zuzu_6188 a răspuns:

Pai; sper ca ai blender X3 :pune o jumatate de bana taiata cat mai mic cu putinta(feliute, cubulete...cum vrei X3); adauga niste ciocolata rasa(de preferat simpla; poti sa o razi prin raztoare(cea mai mica), dar ai grija ca o sa ti se cam topeasca pe maini X3; cantitatea de ciocolata se pune dupa gust, eu pentru o jumatate de banana as pune 2 randuri de ciocolata big grin ), adaugi 200 de ml de lapte rece, bagi la blender pana se face la fel de dens ca un suc cu pulpa! NU PIURE! si gata...stiu ca e mai mult ca un milkshake dar e racoritor
PS:poti pune in loc de banane, capsuni sau cirese[bine inteles fara samburi(la cirese) si taiate marunt), puteti adauga si putina esenta de rom sau vanilie, dupa preferinta
Bon appetite laughing