| Jacksy a întrebat:

Am în cartier o gașcă de băieți (și 2 fete) laughing care nu mă prea suportă. Mereu îi ignor... pentru că vorba aceea "dacă te pui cu proștii, devii mai prost ca ei", dar de vara trecută tot ignor, și nu se opresc. Sunt 4 băieți, comentează din orice, ei sunt așa cu toți, doar că eu sunt în cartier cu ei. Am încercat să le răspund cu "da, și?, care-i problema ta?, nu v-ați plictisit să vorbiți singuri?, dacă vă zic ciori vă supărați și zburați?" dar nu se opresc straight face îmi trebuie niște replici să le inchid gura o dată pentru totdeauna. Aaa, și știu și eu replici doar că vreau altele noi, să le inchid gura.
Mulțumeeeesc! :*

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Cu replici de obosit ii iriti si mai tare si s-ar putea sa-ti mai dea si vreo doua.

| unknownn a răspuns:

Cu replici de obosit ii iriti si mai tare si s-ar putea sa-ti mai dea si vreo doua dupa cap.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu merită să te superi.
Eu zic să stai calm sau calmă.
Viaţa e frumoasă.
Vezi-ţi de treaba ta şi lasă-i pe a lor cu a sa.
Pe curând!

| xBya a răspuns:

Si de ce se iau de tine? Ca n`am inteles. 'Ca nu ma suporta' nu e un motiv, nu mai sta in preajma lor, ce e asa de greu? Si daca tot se iau de tine in prostie, ca n`au de cine, trebuie sa ai un aer superior cand se apuca sa faca asta, sa fii relaxata, ca si cum ai avea treburi mai importante decat sa le dai atentie. De exemplu, daca mergi pe strada si vin la tine cu expresii de cartier, raspundele cu un 'mda?', 'hai serios', 'sa mori tu?', etc. Si evita contactul vizual; uita`te in orice alta parte, dar nu la ei, asta da o nota de ignoranta. Se vor simti penibili in felul asta, cum de altfel si sunt.

| Irena97 a răspuns:

Nu cred ca ai sa reusesti doar asa. Cred ca mai bine ai " imprumuta" din alt cartier un tip mai fioros cu care sa te afisezi pe acolo pe la tine de 2-3 ori. Iar fiorosul doar sa le zambeasca, dar sadic, fara sa le zica nimic. Aia sunt de fapt slabi si se cred tari doar in gasca.Si pastreaza secretul ca "a micul" e de fapt asa, pasager. bafta!

| Kamiichu a răspuns:

Eu zic că cel mai bine ar fi să nu-i bagi deloc în seamă, te asigur că se vor opri, pentru că clovnilor nu le place să fie singuri big grin mereu au nevoie de atenţie şi vor căuta alţii, şi pe tine te vor lăsa în pace! Baftă :*

| Adelina004 a răspuns:

Salut eu sunt om, dar tu ce naiba esti?

de ce stai cu spatele la mine? Fata ta e in renovare?

(daca cineva te intreaba:Unde ai umblat toata viata mea?)ii zici :Am fugit de tine!

Copilul lui Dumnezeu...gelozia face riduri!

Linisteste-te te rog frumos, am suficient timp sa te ignor!

Zi-mi te rog, ai nevoie de acte sa fii asa de prost?

Arati super bine pentru varsta ta, zici ca esti in viata!

Serios acum, daca as fi in locul tau mi-as da parintii in judecata(asta se refera la prostia si uratenia persoanei respective )

Scuza-ma, ma confunzi cu cineva caruia ii pasa...

Cam atat sper ca te-am ajutat. Fundita?

| Capsunicaa02 a răspuns:

Pai daca nu poti sa scapi de ei vorbeste cu ei. Incearca sa ai o discutie cu ei pe tema asta. Daca nici atunci nu o sa te lase in pace pur si simplu ignora`i. Si mie mi s`a intamplat la fel dar de un timp s`au saturat si au renuntat. happy