| anonim_4396 a întrebat:

Am intarziat cu plata la avon 7 zile...din cate stiu ar fi trebuit sa primesc pe factura urmatoare cat sunt penalizarile de plata, dar nu am gasit asa ceva pe factura. Ma poate ajuta cineva, stie unde ar putea sa scrie desppre ele, sau de ce nu scrie? Multumesc. funda

1 răspuns:
| Anca86 a răspuns:

In contul tau de pe siteul avon scrie despre penalizari, la cate zile se aplica de la intarziere si cat anume. penalizarea trebuie platita atunci cand iti platesti factura pentru ca altfel ramane restanta de plata si nu poti da noua comanda.stiu pentru ca am fost si eu la avon dar nu mi-a placut pentru ca produsele sunt fabricate in china majoritatea si au multe pretentii pentru comusionul ala. la oriflame ai incercat? perioada de creditare este de 18 zile iar comisionul se aplica de la 50 de lei si este de 23% apoi de la 250 lei 30% si 500 lei 40%. lasa-mi un mesaj daca esti interesata.