| 123lalala a întrebat:

am mare nevoie de ajutorul vostru. Urmeaza ziua de nastere a unei profesoare, foarte indragita de mine si desi acum e vacanta vreau sa ii trimit un sms cu un mesaj de la multi ani. Nu vrea ceva simplu, ci. ceva care sa o emotioneze. Adica ceva frumos, poate cu rima. Vreau sa stiti ca este profa de romana deci mare grija! In plus e tanara. Va rog din suflet sa ma ajutati
P.S : daca vreti sa scrieti ceva simplu, nu va mai chinuiti!
dau funda celui mai bun ( bune) raspunsuri

2 răspunsuri:
| LiimeXdx a răspuns:

Astăzi trebuie să-i spun LA MULŢI ANI unei persoane speciale, o persoana care mi-a influienţat viaţa în mod pozitiv.

E o femeie superbă care mi-a călăuzit primii ani de şcoală, o învăţătoare care ştie să se facă înţeleasă, iubită, apreciată şi o mamă împlinită, cu un soţ minunat şi un copil pe masură.

De fiecare dată când o aud mă face să uit de toate grijile, să trăiesc amintirile trecutului, să-mi amintesc de primii ani de şcoală şi să-mi doresc să fiu din nou copil.

Vă mulţumesc pentru tot ce aţi adus frumos în viaţa mea şi pentru modul în care aţi avut răbdare cu mine pentru a ajunge unde sunt acum.

Gata big grin

| bunicisibuni a răspuns:

Astăzi e o zi în care sufletul drag va învinge orice urma de tristețe, azi e o zi în care tot ce ți se pare greu azi va deveni ușor, azi e o zi când trandafirul vieții tale va deveni mai înfloritor. La multi ani!