| AnneXp a întrebat:

Am mare nevoie de voi.Am un concurs de desen la scoala cu tema „Mananc sanatos, cresc sanatos.". Imi dati si mie o idee.Cam ce sa desenez? As dori raspunsuri cam pana duminica dimineata. Spuneti-mi orice idee va trece prin cap.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Fă un covor de fructe, și legume, adică banane, căpșuni, salată, morcovi, castravete, cireșe, mere, caise, rosii, pepene, etc.
Fă pe o masă un bol cu fructe și legume.
Fă un copil care mănâncă un măr și celălalt popcorn și cipsuri, și pe ăla care mânăncă mere fă-l cu mușchi, iar pe celălalt fă-l slab și urât.
Mai poți fac tot așa un copil care mănâncă fructe și legume, și unu care mănâncă cipsuri bea suc, și scrie la ăla cu mere NU MÂNCAȚI E-URI! și la celălatl scrie MÂNCAȚI DULCIURI, NU MÂNCAȚI FRUCTE ȘI LEGUME!
Baftă!

7 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Gandeste-te la un fruct frumos si sanatos (fructul pasiunii de ex). Apoi deseanaza-l stilizat si in interiorul lui incearca sa fii tu. (bine, ai nevoie de imaginatie pentru asta, foloseste-o)

| ellene a răspuns:

Poti sa imparti foaia in 2 si sa desenezi pe o parte un bol cu lapte, niste fructe, legume si un copil care rade si pe cealalta parte un hamburger (sau orice altceva ) si un copil slab, suparat. ceva in genul asta, prin expresia fetei se vede cat e de sanatos un omwinking

| thisissolawl a răspuns:

Sa faci doi oameni la un picnic, unul sa amnance sanatos iar altul nu

| AnneXp explică:

Va multumesc mult de tot!:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, sa desenezi p cineva care mananca un mar si are un corp de invidiat, si unul care mananca numai e-uri ( chips-uri etc ) si e super slab.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mar muscat, din care sa iasa un fel de curcubeu sau panglica
, care sa-l inconjoare.

| adrianaa01 a răspuns:

Un castron cu legume si fructe pe o masuta thinking