| Licuricitrist a întrebat:

Am nevoie de cateva carti cu vampiri.Imi puteti spune numele catorva dintre ele.

Răspuns Câştigător
| LeeHyoWook a răspuns:

Twilight all, Carpe Corpus ( seria Vampirii din Morganville 6 ), Domnia Haosului (seria Vampirii din Morganville 5), Sete de sange (seria Jurnalele lui Stefan 2), Focul ( seria Casa Noptii 7 ), Hotel Transilvania (Contele de Saint-Germain 1). Funda?

8 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

Cartile din seria Twilight si toate astea care sunt cu vampiri la ce iti folosesc?! citeste ceva profund si cat de cat sa coincida cu lumea asta.Crima si prejudecata sau mandrie si prejudecata, rosu si negru, madame bovary iti spun ca-ti vor dezvolta vocabularul cat vrei tu de mult.

| Licuricitrist explică (pentru Natashha):

Pe mine ma fascineaza neobisnuitul, fantezia.

| Aesir a răspuns:

Bram Stoker - Dracula

| claudiu11re a răspuns:

Twilight toate 4

| sonny89 a răspuns (pentru claudiu11re):

La ce foloseste cartea cand se poate urmari filmul? Oricum, alea nu sunt carti cu vampiri, sunt "carti de c***t cu vampiri". El, probabil, cauta carti gen "Dracula", "Jurnalul unui vampir", "Vampirul Lestat" etc...

| Licuricitrist explică (pentru sonny89):

Citind imi dezvolt vocabularul si asa pot avea mai multa inspiratie pentru poeziile mele

| claudiu11re a răspuns (pentru sonny89):

Prietene el as scria in mesaj dupa cate stiu eu sau esti chior tu ...scira carti cu vampiri...si daca nu stiai majoritatea filmelor is facute dupa carti stiu e mai fain sa te uiti la filme ca nah dar si cand citesti e fain

| krmen a răspuns:

Iti recomand cartile din seria cronicile vampirilor de Anne Rice : "Interviu cu un vampir", "Vampirul Lestat", "Regina Damnatilor", "Povestea hotului de trupuri", "Diavolul Memnoch", "Vampirul Armand", "Vampirul Vittorio" - astea sunt traduse in limba romana si in cazul in care nu le mai gasesti la librari sau pe net (editura Rao) du-te la biblioteca din orasul tau si sigur le vei gasi, macar pe unele dintre ele.