| khrys a întrebat:

Am nevoie urgent de niste in formatii despre Muntele Rosu! Dau fundita primului care raspunde!

Răspuns Câştigător
| Alee_9909 a răspuns:

Uite niste imagini : http://www.gapo.ro/albume/detaliu/1261-5NKR6OVWV1JRHS9/
Cabana Muntele Roşu la care se poate ajunge prin Pasul Bratocea dinspre Braşov.Complexul Muntele Roşu cuprinde cabana iniţială, construită în 1948 şi cabana Bujorul Roşu plus o sală de discotecă, lângă care este amplasată cabana Silva şi o staţie seismică.

3 răspunsuri:
| sabilopod a răspuns:

Hmmm...google search.

| Alex1 a răspuns:

Conditii:
- 61 de locuri de cazare (11 camere cu doua paturi, 10 camere cu 3 paturi, 1 camere cu 4 paturi, 1 camera cu 5 paturi) cu TV, frigider
- Incalzire centrala
- Grup sanitar si dusuri comune
- Restaurant (100 locuri)
- Bar si discoteca

- 20 locuri in 10 casute camping
- Incalzire centrala
- Grup sanitar propriu

- 26 locuri in 7 camere de 3 - 4 paturi in cabana mica Bujorul Rosu
- Incalzire centrala
- Grup sanitar si dusuri comune
- Sala de mese si bar
- TV si biliard

- Acces: Din DN 1A, pe un drum forestier relativ bun de 5 km (intre Cheia si Babarunca)

Pentru detalii, click aici
Altitudine: 1280 m Pret:
- 80 lei / camera / noapte in cabana Muntele Rosu
- 30 lei / loc in casute
- 100 lei / camera / noapte in cabana Bujorul Rosu Cabanier: Ion Stanescu Telefon: 0731 680474; 0788 686638; 0724 283885; 0244 294152 Altele:
- E-mail: muntelerosu@rdslink.ro

- Este mai mult un hotel
Data: Luni, 19 aprilie 2010 sper ca ti-am fost de folosbig grinfunda?