| Andr33a123 a întrebat:

.. De la ce varsta iti poti face un tatuaj permanent? Doar? Ti se infecteaza pielea de la el?

Răspuns Câştigător
| Florincrap a răspuns:

Pai,eu nu iti recomand un tatuaj permanent, doare (nu am facut niciodata asa ceva), plus ca poti regreta in timp.Dar, daca asta iti e dorinta, de la 18 ani.

4 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

La orice varsta iti poti face tatuaj. Daca esti Minor/Minora ai nevoie de semnatura parintilor.
Dar dupa cum a spus si razvan mai sus asteapta un timp sa incetezi din crestere, sa te dezvolti ( sa stagnezi ) sa nu ti se deterioreze in timp.
Bafta happy

Răspuns utilizator avertizat
| Razvanp69 a răspuns:

Cel mai bine e sa iti faci dupa ce te-ai oprit din crestere, pentru ca stiu cazuri in care catuaju era mare si frumos, dupa s-a miscorat. Asa daca vrei sa iti faci pe incheietura sau la glezna se poate oricand, dar pe mana, pe corp si pe picioare e indicat dupa ce nu mai cresti.

| Lionsgate a răspuns:

Nu la toata lumea se infecteaza pilelea, se infecteaza la uni dar in procent mic de 15%din100%, de la ori ce varsta poti face daca parinti dau semnatura pentru tine, daca nu de la 18, se poate si sub 18 ani da la saloane fara autorizatie.