| tatis a întrebat:

TPU! Am o intrebare destul de simpla pentru unii, dar complicata pentru altii.Deci,este un baiat din scoala mea, care, ma face sa ma simt bine ori de cate ori este in preajma mea; in plus se uita cam tot timpul la mine[bineinteles, are si motiv:si eu ma uit tot timpul la el], se comporta foarte frumos cu mine si eu cred ca ma place.Il plac si eu, dar nu am mai avut pana acum vreo relatie pana acum. Voi ce imi spuneti sa fac? Credeti ca ma place si el Trebuie sa imi spui doar parerea, daca ai de criticat nu comenta, please!

Răspuns Câştigător
| Gabriela14Iuliana a răspuns:

Of! Draga mea, ce dragut! Asa incep toate! Da, bineinteles ca te place, daca face aceste gesturi. Si eu am avut aceasta problema, imi placea mult de un baiat si stiam ca si el ma place ( si pe tine te place baiatul din scoala ta, se vede din fapte ) si el nu imi cerea prietenia, iar eu. Am vrut sa ii spun ca il plac foarte mult, si prietenele mele imi spuneau ca este o prostie, ca nu se spune unui baiat ca iti place de el. Ci el trebuie sa iti spuna. Si nu le-am ascultat si i-am spus, acum suntem impreuna de luni bbune, ne inteleg super bine si nu regret nimci! Deci. Du-te si spune-i ca il placi! Daca si el te place ( Eu zic ca te place! ) Atunci probabil, va face ceva in privinta asta si iti va cere prietenia. Incearca sa mergeti intr-un loc frumos, doar voi doi si atunci, cand e momentul, cand simti ca trebuie ii spui!
Nu uita, iubirea este cel mai frumos sentiment!
Sper ca ti-am fost de folos, scumpo! big hug

Funda? big grin :X

8 răspunsuri:
| TheExpert01 a răspuns:

Pai daca zici ca se uita aproape intruna la tine inseamna ca chiar te place iar daca si tu il placi apropo catiani ai daca ai 14 sau imi mult ai putea sa ii zici sa faci tu primul pas dar mai intai asigurate ca si el te place de ex pe mine ma place o fata eu nu o plac mi-a zis si de atunci noi doi iesim zilnic in parc la magazine si cu inca o prietena Mara deci cand te vei simti pregatita nu ezita sa ii spui adevarul nu cred ca va reactiona rau(mai ales daca te place) FUNDA? polzzz

| BestOctavian a răspuns:

Eu sunt baiat,si cand ma uit asa cum descrii tu la o fata o plac,sa stii ca ar trebui sa iti faci curaj sa vorbesti cu el si sa ii spui ce simti,la fel spun si celorlalti baieti,sa stii ca unii apreciaza asta, fa-ti o relatie de prietenie si apoi spune-i ce simti pentru el, sper ca te-am ajutat!

| ZvT a răspuns:

Spune-i ce simti. Nu ai nimic de pierdut.

| Domino a răspuns:

Pai cred ca te place, mai ales daca o sa faci tu primul pas.

| alynutza6820 a răspuns:

Mah eu zic ca daca te atrage fizic si daca iti place si caracterul lui e de ajuns+ca daca el se uita la tine nu trebuie sa subestimam. poate se uita pentru ca vede ca te uiti la el foarte des.Incearca sa nu te mai uiti la el si pune o colega sa vezi daca el se mai uita si atunci. Daca se uita te place, daca nu se uita inseamna ca i se parea ciudat ca te uitai si tuwinking

| Angie12 a răspuns:

Eu sunt prima care iti raspund..., nu vreau sa ma laud dar mie aa trebui sa imi dai funda..., sper ca te voi ajuta :
Dupa ore spune-i sa vina la tine acasa casa invatati si de fapt sa il intrebi daca te place. funda?

| roobbby a răspuns:

Du-te intr-un loc mai retras cu el si vorbeste, joacate adv si provocare cu prietenii inclusiv cu el si pune o prietena sa il intrebe daca te place sau pune o prietena sa il intrebebig grin FUNDA?

| bydrOOgs a răspuns:

Hmm...eu spun ca daca sentimentul este reciproc el nu va ezita sa vina si sa iti ceara prietenia! Mai asteapta un pikutzs:-p.Iar in legatura ca nu ai avut inca nici o relatie asta nu schimba nimic daca iubesti si te simti atras de el nu se va intampla nimic rau doar fa ceea ce simti:-)