| Wowhow a întrebat:

Salut,TPU ! Mie a inceput sa-mi placa de un baiat din cauza ca mi s-a parut interesat de mine(imi tot dadea atentie),chiar daca eram grasa(nu foarte,dar destul de plinuta). Mentionez ca de atunci am slabit si am ajuns in prezent la greutatea normala.Eu am 16 si el 17 ani.La inceput nu i-am dat deloc importanta pentru ca baiatul asta(coleg de clasa cu mine) era dragut si popular si chiar nu gaseam motive pentru care m-ar placea. Mi-a spus ca sunt frumoasa(i-a spus si unei colege prietena cu mine) ,ca imi sta bine cu noua tunsoare,ca am slabit si imi face complimente. Cand vorbeau alti baieti cu mine imi zicea ca sunt fraieri si ca ei se dau la mine, dar ca ei nu au nicio sansa(cu sensul ca nu sunt de mine).Pare deranjat de fiecare data cand vorbesc cu alti baieti ( fac asta destul de des si rad cu ei, dar sunt doar amici) si am impresia ca ma analizeaza in timp ce le vorbesc.In plus,atunci cand e langa mine si mai sunt si alti baieti in preajma mea se da tot timpul mare si tare si le scoate lor defectele in evidenta. Ma tachineaza, se joaca cu mine,cauta sa vorbim din orice lucru mic si mi-a si zis ca ar vrea sa ma cunoasca mai bine (parea asa rusinat si simpatic cand a spus-o). Plus ca ma atinge de cate ori are ocazia (dar nu asa evident, ci o face sa para natural). Ma intreaba ce cred despre anumite chestii si e de acord cu mine; retine chestii despre mine pe care nici nu stiam ca i le-am spus. Dar se comporta si putin rautacios cu mine cand vorbesc mai apropiat cu alt baiat si el e langa mine.Am senzatia ca se uita cateodata in timpul orelor la mine (nu am verificat,totusi). Nu e cu nasul pe sus ca ceilalti baieti, e destept si implicat, chair daca afiseaza o masca de glume proaste. Nu pare deloc un playboy. El e sociabil si cu alte fete si asta ma nedumereste,mai ales ca nu stiu daca se comporta asa si cu ele.Stiu si ca a avut putine iubite pana acum.As vrea sa-i dau semnale ca il plac, sa nu mai fiu asa de rece cum am fost pana acum (din cauza timiditatii) , dar mi-e frica sa nu se indeparteze de mine o data ce si-a capturat "prada" . Deci ,ce credeti? Ma place? Ar fi o prostie sa-l plac? Cum sa-i arat ce simt cel mai eficient? Va multumesc ca ati citit tot,chiar daca a fost mult.

Răspuns Câştigător
| ellyd a răspuns:

Eu zic ca te place (parerea mea). Daca as fi in locul tau eu l-as intreba scurt si la obiect daca vrea sa fim impreuna. E mai bine sa fii directa. Sper ca te-am ajutat.

| Wowhow explică (pentru ellyd):

Multumesc de raspuns happy

1 răspuns: