| denisa55 a întrebat:

am o problema. Sambata merg intr-o excursie cu scoala cu autobuzul si mie mi se face rau de obicei si a zis profesoara sa mananc ceva inainte sa pornim, dar ceva usor si sa iau niste pastile... cam ce as putea manca inainte? big grin

Fundita

Răspuns Câştigător
| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Si eu din pacate am aceeasi problema dar din fericire mi s-a atenuat. Eu de obicei nu mancam nimic si cam de asta mi se facea rau. Ti-as recomanda sa mananchi un sandwich usor si niste salata sa nu stiu... ceva care sa pice usor stomacului, sa bei niste apa dar nu foarte multa si sa nu bei nimic acidulat sI SA NU AI EMOTII si nici sa nu te gandesti incontinuu la asta. Ai putea incerca si bomboane mentolate, lamaie si ceai de menta si radacina de ghimbir. daca esti copil sa nu folosesti radacina de ghimbir si sa nu iei medicamente. mai bine ti-e putin rau. Mama e asistenta medicala plus niste cursuri deci sper ca te-am ajutat. Aaaaa si spirt sau otet sa te dai pe maini si pe fata.Pa-pa! si multa bafta.love struckhappy:X poate imi dai fundita laughingdaca mai vrei vreun sfat sa-mi scrii printr-un mesaj.:*

| denisa55 explică (pentru BeiiBiiiyoo):

Multumesc, cred ca ma va ajuta happy si da. sunt copil. 13 ani tongue

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru denisa55):

:* cu multa multa placere. o seara frumoasalove struck

7 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salutări.
păi : un iaurt, biscuiţi, napolitane, un sandwich...nu ştiu exact.asta poţi discuta şi cu părinţii tăi, sigur te vor sfătui.dar, pe lângă asta, eu cred că ar trebui să îţi iei şi o lămâie la tine.în caz că ţi se face rău(să sperăm că nu se va întâmpla).
Baftă!

| SweeTLemon a răspuns:

Si eu am aceleasi probleme...mi-e rau pe masina. Doar cand conduc eu nu mi-e rau. In rest iau tot timpul ceva pastilute de la farmacie, pe baza de plante. Asta la drum mai lung happy

| eliaclodia a răspuns:

Anemie, nu se trateaza asa repede, te suspectez si de astigmatism. Ai ochelari? Fugi la optician. Citeste despre astigmatism. Apoi spune-mi, ai si rau de inaltime?

Răspuns utilizator avertizat
| limonthichera a răspuns:

Ai putea, mai bine, sa iei o lamie la tine si sa mananci putina o data la 30-60 de minute.