| cosmin76 a întrebat:

Am un grup pe facebook si as vrea aibe mai multi membri!
Cum pot sa o fac?
Am incercat in mai multe feluri:
1.Am creat un alt cont de facebook si dade-am cerere de prietenie la toata lumea pana la un moment dat cand cei de la facebook s-au prins ca ii cont fake... noroc ca intre timp invitasem toti prieteni mei din acel cont in grup!
2.Am distribuit grupul in alte 10 grupuri de promovare!

Din toata munca mea am adunat numai 300 de membri!

Cine imi da si alte modalitati de a avea multi membri in grup primeste funda iar ceilalti primesc voturi happy
Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Alixu5Trigga a răspuns:

1.Adauga`ti toti prietenii de pe fb in grupul tau
2.Incearca sa vorbesti cu o persoana care are o pagina populara si spune`i sa-ti faca publicitate.
3. Daca vrei sa ai multi membrii trebuie sa fie un grup interesant. Daca alegi o tema plictisitoare nu ai cum sa obtii ca rezultat un grup plin cu membrii si postari zilnicewinking
. Daca imi dai un link de la grupul tauu. Poate te ajut happy :* big grin. Fundita?

| cosmin76 explică (pentru Alixu5Trigga):

Https://www.facebook.com/groups/1516333878618916/ acesta este grupul contacteaza-ma pe facebook sa vb daca ai ceva sa imi zici ceva folositor

| Maria_Daiana_1996 a răspuns:

În primul rând îți bagi toată lista ta de prieteni, în grup! În al doilea rând ia-ți un staff bun. Postează prin grupuri mari că, cauți moderatori pentru un grup! Si cand cineva lasă comentariu că vrea, il contactezi in privat, nu public... Si ii spui ca trebuie sa adauge 300-400 de membrii in grupul tău si apoi imediat ii dai functie. Și în al treilea rând fă-ți 2-3 conturi fake, dar nu te apuca să dai cereri si sa bagi in grup. Si mie mi-a fost inchis un cont. Eventual un cont de fata ar fi mai ok, cu poze destul de atragatoate si pui o poza prin grupuri si vei primi cereri la greu. Dar in primele 7 zile accepti doar cate 10-15 cereri. Apoi dupa ce strangi si in listele conturilor fake, aproape de 5k de prieteni, ii adaugi in grup. Si eu am un grup, Be my friend live se numeste, de aproape 80k si asa am făcut. Acum eu caut un alt nume! laughing