| Mariannnnnm a întrebat:

Salut, stie cineva niste modalitati pentru a creste un grup de Facebook pe cat si activitatea? Mentionez, grupul e la inceput si am 150 membri, creste ff rapid, dar activitatea nu. Mentionez ca am 20 moderatori, imi puteti va rog zice toate modalitatile prin care pot sa il cresc? Dau steluta

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce-ti trebuie 20 de moderatori cand ai doar 150 de membrii?
Elimina moderatorii si lasa-i simpli membri. Pastreaza doar 2-3 ca nu vei avea nevoie de mai multi, nu cel putin pana nu atinge 500mii.

Sunt moderator la un grup cu peste 1mil de membri si avem 2 admini si 4 moderatori (adminii sunt americani, fiindca ei au creat grupul, dar moderatorii sunt 2 in america, 1 in europa si 1 in Australia), ca sa putem fii online tot timpul, indiferent de fusul orar.

| Mariannnnnm explică (pentru Violleta2022):

Adica

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariannnnnm):

Adica: NU ai nevoie de 20 de moderatori cand ai doar 150 de membrii! 2 moderatori sunt mai mult de suficienti sa modereze o pagian cu un minim de 150de membri.

ia-le functia de moderator la toti, ca nu ai nevoie de atatia!

| Mariannnnnm explică (pentru Violleta2022):

Si ce sa mai fac ca sa cresc grupul sfaturi ceva in afara de asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariannnnnm):

Sa-ti rogi toti prieteni de pe pagina ta de FB sa-si bage prieteni lor in acel group si aia la randul lor sa faca acelasi lucru.
In felul acesta va creste exponetial grupul.