| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU.

Am un Nokia asa 302 si de 2 zile imi tot zice ca nu e introdusa cartela sim apoi revine la normal cateva minute apoi iar imi zice ca nu e introdusa cartela sim si o am bagata dar uneori nu pot sa sun decat daca ii scot bateria si aranjez din nou cartela. Ce poate sa aiba?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Lipeste pe cartela sim 3-4 randuri de scoci dar nu pe partea cu contactele, pe spatele ei, pe carton. Faci proba si daca mai trebuie mai pune 1-2 randuri.
Bafta!