| Mariuka23 a întrebat:

Am un Playstation ( PSP) Sony si de cateva zile incerc sa bag un disc UMD in el ca sa ma joc. Problema este ca nu il citeste. Nu imi apare nicio eroare. Dar in mod normal trebuia la GAMES sa scrie acolo UMD si pornea jocul. Ma puteti ajuta ca sa ma pot juca si eu un joc? VA ROOOG! Funda la cei care imi explica cum pot sa bag discul cum trebuie. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alexwars a răspuns:

Umd-ul poate avea probleme de genu sa fie zgariat dar daca nu este poate fi de vina carcasa eu am patit ca la un umd sa fie dezlipit geamul sau ce o fii de plastic de deaspra parti colorate a umd-ului, aceasta atingandul si nelasandu-l sa mai fie invartit.
zic sa-l verifici cu atenti atat umd-ul cat si psp-ul chiar daca e nou poate avea defect din fabricatie.
incearca un alt joc daca numerge nici ala e psp -ul de vina

3 răspunsuri:
| UnTriunghiEchilateral a răspuns:

Pai trebuie bagat cu fundul in sus cum ar veni si cu imaginea in exterior, adica partea fara culoare trebuie bagata in interior ca sa-l citeasca.Intelegi?

| Mariuka23 explică:

Asa am facut si eu si nu merge crying

| Mariuka23 explică:

PSP-ul este de vina sad cred ca s-a scricat ceva acolo unde bagi discul. crying odata mi-a cazut pe jos si din cauza asta nu merge cred crying(