| Prizma a întrebat:

am o problema: Mi-am cumparat de curand Playstation2 PHAT si cand bag discul cu joc imi apare,, please insert a playstation or playstation 2 format disc,, Dau funda daca ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Thebestkiller a răspuns:

Salut! Si eu am un ps2 si tot asa am patit. Exista mai multe cauze.Ori cd-ul e zgariat, ori cd-ul nu e original, ori unitatea optica a playstation-ului e stricata sau da rateuri. Eu am modat memory cardul la o firma( m-a costat 35 de lei) si acum descarc jocurile de pe net, le fac pe un stick usb si imi merge foarte bine.

| Prizma explică (pentru Thebestkiller):

Si al meu este modat si mi-am descarcat SVR 11 de pe net, l-am bagat pe CD cu dvd decrypter si l-am patchuit cu ESR disc patcher, da CD-ul e putin zgariat, are ceva?

| Thebestkiller a răspuns (pentru Prizma):

Fa-le pe stick. Daca ai pe ps un program USB Advantage (USB Explorer), descarca programul(pentru pc) USB Util 2.0 si cu ala faci din imagini.iso

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Discul e original? E zgaraiat? Mai ai un alt joc sa probezi?