| AaaMoods a întrebat:

as dori un raspuns la intrebarea : Pot norii plange?
cel mai creativ rasp primeste funda

Răspuns Câştigător
| Laura_2393 a răspuns:

Poate oare Soarele sa zambeasca primavara si Luna sa fie o regina misterioasa ce se ascunde in valurile noptii?
De ce nu ar plange norii? Fiecare picur de ploaie sa fie un suspin de dor a unei inimi ce iubeste. Sa planga cu lacrimi de nea in miezul ierni ducand dorul soarelui.
Pot sa scriu multe lucruri despre norii dar vorbele mele nu pot sa descrie nori sufletului tau asa cum ar putea ochii tai. Priveste cerul si lasa-ti inima sa asculte sopatele priviri ce iti curg prin vene

5 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Haoleuuuuu "pot nori plange" -suna aiurea... pot norii sa planga; pot plange norii.

Este o metafora "norii plang"

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Norii plang numai atunci cand ii ating ingerii...Iar cand plang de fericire, ploaia dureaza foarte putin.Se numeste "Ploaie de Vara".

| Dorii a răspuns:

~>Dupa parerea mea
~>Cand DUMNEZEU plange
~>Picaturile cad in nori
~>Nori duc picaturile spre pamant
~>Si noi ne dam seama cand DUMNEZEU e suparat pe noi

~>Dar cred ca si norii ca si noi fiintele pot plange

| AaaMoods explică:

Laura primesti funda este incredibil ce ai putut scire in cateva minute felicitari!

| DanielaCst a răspuns:

Zicem:" Norii plang" doar atunci cand si interiorul nostru plange...cand suntem Okay zicem :" Ploua"...