| Miranda27 a întrebat:

As vrea sa-mi dati niste sfaturi. Cred ca mi-am descoperit un nou talent, teatrul. Imi place sa joc in scenete si in piese, si mi s-a spus de multe ori ca ma pricep foarte bine. happy M-am gandit ca pe langa timpul petrecut acasa, la scoala, la orele de matematica suplimentare, in timpul liber as putea sa incep sa merg la ceva cursuri artistice, adica teatru. Dar parca nu m-as duce direct. Adica as vrea sa studiez mai profund teatrul. As vrea sa ma sfatuiti cu ce sa incep. Vreau sa imi spuneti ce actori romani as putea sa "studiez" (cariera lor, mai multe lucruri despre ei), evolutia teatrului roman, ce carti sa citesc pentru a-mi dezvolta vocabularul, vreau niste sfaturi, inainte sa iau o decizie concreta de a merge la cursuri de teatru. Multumesc!winking

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu trebuie sa te pregatesti cu nimic inainte. Daca decizi sa mergi la cursuri de teatru, acolo te vor invata ei ce trebuie sa stii si ce te va ajuta. Doar pentru asta ii platesti. tongue