| PinkyGirl25 a întrebat:

Buna TPU! As vrea sa-mi fac un jurnal, dar nu stiu cum.Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Jurnalul meu e un caiet dictando, A5. Aşa nimeni nu o să se uite în el, pentru că toţi cred că e un caiet oarecare, de română sau engleză.
În primele pagini scrii totul despre tine. De la data naşterii la sosul preferat şi leguma preferată. Apoi, zi de zi, sau de fiecare dată când simţi nevoia să vorbeşti cu cineva, scrii în jurnal. big grin

| Jameson a răspuns:

Un jurnal poate sa te ajute foarte mult, nu trebuie sa faci decat sa ai 2 tipuri de scris, despre activitatile tale, daca vrei sa le scrii, ce ai simtit, ce vrei sa faci, si al doilea sa iti dai drumul la tot ce iti vine in gand sa-ti analizezi gandurile, sa incerci sa descri unele lucruri, te vor dezvolta foarte mult

| MasterYoda a răspuns:

Iei un caiet si un pix si incepi sa scrii: "draga jurnalule, azi mi-am dat seama ca nu sunt in stare sa tin minte ce am mancat la pranz, asa ca am apelat la tine"

| andreea8541 a răspuns:

Pai, ia-ti un caiet studentesc cu coperta groasa, sau oricare. Sau cumpara-ti de la magazin, daca vrei. Si scrie-ti pe prima pagina numele si totul despre tine si poti sa faci si un desen, iar dupa aia scrii ce simti si ce se intampla in fiecare zi, si eu am facut la felwinking laughing