| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU straight face
As vrea sa nu mai intru asa des pe internet... niste activitati [ in afara de citit, invatat, sau sa practic un sport, altceva].
Cel mai rapid si bun raspuns primeste funda :X

Răspuns Câştigător
| queenofsaigon a răspuns:

Ia-ţi un câine şi ai grijă de el, ieşi mai des pe afară, stai mai mult cu familia, organizează "sleepover"-uri cu prietenele. Înainte să porneşti calculatorul, gândeşte-te dacă eşti sigură că nu ai altceva mai bun de făcut.

| anonim_4396 explică (pentru queenofsaigon):

Multumesc mult pentru raspuns, o zi frumoasa :*

18 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Uite-te la televizor, viziteaza-ti rudele sau prieteni, isi in oras la terasa, in parc la plimbare, la cinema la un film, la shopping, gaseste-ti un hobby si practica-l (invatarea unei limbi straine, pictura, dansul, olaritul, hand made etc)

| fuzzer a răspuns:

Deseneaza,la televizor, iesi prin parc.Sunt multe de facut, doar gandeste din alta perspectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

V-as da funda la toti credeti-ma crying...
Maine voi alege un castigator caci asta seara nu pot, sper sa nu va suparati. :*:*

| LimonadaBaa a răspuns:

Ajuti la treburile casei, sa iesi in oras cu prietenii la un suc.

| RoxKnkK a răspuns:

Eu stau mai mult de 6 ore pe zi la pk si nu ma plang laughing

| anonim_4396 explică (pentru RoxKnkK):

laughing..eu uneori intru si fara motiv... dar daca o sa mai stau mult o sa am probleme cu vederea si nu vreau sad

| RoxKnkK a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stau mult mai mult de 6 ore pe zi si nu am pobleme cu vederea..plus eu am herpes la ochi ...deci ar teebui sa am pobleme mai repede...si nu am

| Behindyou a răspuns:

Gaeste-ti un hobby.
De exemplu, iesi sa te plimbi prin oras. Asa, singura, de nebuna. Du-te pe cele mai ciudate si neumblate stradute. Pana la urma o sa ajungi sa-l cunosti ca in palma. Du-te prin padurile din apropiere, pe langa rauri...

| Roxii12 a răspuns:

Pai ai putea sa faci origami din hartie, daca nu ai timp de un caine ia-ti un hamster, fa ceva prajitura cu mama ta (sau daca vrei singura ceva mai usor: clatite), felicitari, picteaza, fa-ti unghiile, curatenie, mai mergi in oras, la suc, mai uitate prin garderoba vezi cu ce sa te mai imbraci (fa-ti outfituri), cheama prietenii la tine si vorbiti chestii, depinde ce-ti place.

| JacquesAion a răspuns:

Du-te la bunici

| Aimée34 a răspuns:

Pune-te pe facut prajituri, pe desenat, pe facut fotografii. De ce sa citesti opere scrise de altii cand poti compune chiar tu ceva pe al tau plac? happy

| Madsss a răspuns (pentru Aimée34):

Inainte de a scrie ceva trebuie sa ai si un bagaj de cultura generala, "De-aia trebuie sa citesti ce au scris alti prosti fara valoare..."

| mikomin a răspuns:

Sa iesi in oras cu prietenii, la un suc sa stati de vorba!

| erikamaria a răspuns:

Eu una m-am apucat sa alerg, iar cand alerg fac si opriri:sa alergi nu inseana doar asta pentru mine inseamna ca ma opresc la un magazin sau ma intalnesc pe strada cu persoane cunoscute prieteni ect=>(rezulta)ca ar trebui sa iesi sa socializezi, la cumparaturi cu prieteni sau sa iti ajuti familia cu treburi astfel incat ei sa termine mai repede si sa aveti timp sa va jucati un joc (gen MONOPOLI) sau sa mergeti la un pic, iar posibilitatile nu se termina aici.

| ValyKess a răspuns:

Un sport ar fi PERFECT...de ex. Volei

| PuSsStYuUu a răspuns:

Incearca sa socealizezi cat mai mult cu prieteni tai si asa ai sa vezi ca te vor chma prin oras oriunde la plimbare.big grin