| offline a întrebat:

As vrea sa propun clasei mele sa facem o actiune (caritabila) cu ocazia sarbatorilor de iarna. Problema este ca nu prea stiu ce am pueta face. Imi puteti da nsite idei? Va multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajută-l pe tânărul de care-ţi place mai mult să îşi vadă un vis cu ochii.

| LittleEvil666 a răspuns:

Din ce zona esti?
Noi anul trecut am fost sa ducem de Mos Nicolae Dulciuri suc fructe la o scoala de copii cu dizabilitati de auz si crede-ma ca au fost foarte fericiti plus ca am fost la ei sa le amenajam gradinile din scoala am plantat impreuna cu ei copaci am pus flori etc.
In iarna de Craciun am organzat o mica scnenta de Craciun cu dansuri pe si le-am dat cadouri. Noi am reusit sa le adunam 7 calculatoare pe care le-am donat respectivei scolii.

| dannyel86 a răspuns (pentru LittleEvil666):

Foarte bune ideile! Merita repetata experienta. Pic cu pic se aduna, iar un grup de oameni (copii sau batrani) vor intampina Sarbatorile cu zambet pe chip.

| Ingriduuu a răspuns:

Buna! Ati putea face felicitari pictate sau desenate manual, ati putea face ornamente pentru brad, ati putea face ca un fel de cadou dintr-o cutie(adica sa o pictati, sa o aranjati). Sper ca te-am ajutat
Fundita?