| eusicumine98 a întrebat:

As vrea sa scriu o poveste cu adolescenti dar nu prea am indei. Imi puteti da niste idei de groaza, dragoste, vantezie, drama sau altele ca sa fie mai interesant?

2 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Trebuie sa vina de la sine...de ex. eu am scris odata o poveste despre o fata care fusese luata de la mama ei(ea era o alcoolica) si dusa la tatal ei care se recasatorise.Dar intr-o seara acesta si noua lui sotie mor intr-un accident de masina si fata este data iarasi in mana statului, care descopera ca fata avea o bunica din partea tatalui care traia la o casa de batrani.Si povestea este in majoritate despre aceasta fata crescuta intr-un azil in care "Oamenii miroseau ca piersici si aratau ca prune."laughing Nu este chiar dramatica dar am scris si eu ce mi-a venit prin caplaughing

| danilo99 a răspuns:

Pei, urmareste filme, daca vrei sa fii original, trebuie sa inventezi ceva ce nimeni nu s-a amintit. Totusi iti recomand ca idee sa faci un film in care doi iubiti de 17 ani, care primesc un telefon, si cel care a sunat a fost de la un concurs de cafele, in fine trebuia sa spuna un nume de cafea, iar fata a zis Jakobs, in cele din urma au castigat o excursie in tropical. Acolo au ajuns si tot ii urmarea ceva, era o fantoma care lichida oameni... Inventezi si tu. Si mie imi place sa fac povesti, tocmai am facut o poveste pe nume @ Pontero @. Si m-am lasat. Succes!