| dariusbumbescu a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa imi mai ingros vocea dar nici sa o am de bestie sa o ingros sa fie un pic mai de barbat.Eu nu am vocea nici de muiere o am buna pentru un copil de 12 ani dar as vrea sa o am mai groasa. Nu vreau raspunsuri gen se modifica cu varsta sau apucate de fumat ca deja fumez! Mesajele acestea vor fi sterse. Dau funda! aaaa si as vrea sa sune cam de rocker big grin happy

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Daca ai doar 12 ani, vocea ta oricum o sa se mai ingroase pe masura ce mai cresti. Nu e nevoie sa faci nimic.

| zanfir4321 a răspuns (pentru irbis):

Fumatul nu te ajuta din contra iti face rau, nu stiu daca neaparat nu o sa mai cresti in inaltime chiar asa cat trebuie dar iti va distruge tot corpul, eu zic sa astepti deoarece vocea ti se va dezvolta de la sine

3 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

E mai dragut sa o ai mai fitoasa si cu spite asta e termenulwinking

| peticel20 a răspuns:

Buna,
Ti-ai dat deja singur raspunsul.Nu faci bine ca fumezi si nu stiu cine te-a invatat sa faci asta de la varsta asta ca sa ti se ingroase vocea, pentru ca nu numai ca nu e bine pentru sanatate, dar o sa ramai un pitic. Uita-te bine la ce inaltime ai acum cand fumezi si poti sa incepi sa te masori de acum incolo ca asa o sa ramai.Iar in privinta vocii, n-ai ce face, DOAR cu varsta happy. Sanatate!