| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri de indiferenta si cu injuraturi!
MULTUMESC :X:X

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Iar am ieșit pe străzi, în casă nu mai rezist. De astăzi țin regim de vise, să te uit mi-am promis!
Dacă am să plec vreodată nu am să mai vin.Pentru mine ai fost tot.Eu pentru tine prea puţin.
Câte s’au spus. Câte s’au dus, nu mă mai doare.Cu orice zi’n plus,sunt mai sus! Restul,doar vorbe goale.
Stiu ca sunt diferita in felul meu si ca unii nu ma plac, nu ma opresc niciodata sa zambesc, chiar daca unora le displac.
Vrei să mă schimbi? Schimbă`te tu primul, Tu ești doar personajul, Eu fac tot filmul.
Oh, I’m sorry.I forgot, I only exist when you need something.
Ai crezut ca faci ce vrei.Dar ai scazut in ochii mei. Daca te purtai discret.Te consideram destept!
De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba. Speranta moare ultima!
N’ai sa ma vezi ca plang.N’ai sa ma vezi ca ma ascund.Sunt pur si simplu ceea ce sunt. Pornesc la drum razand si obsedata de un gand.Vesnic luptand.N’ai sa ma vezi renuntand!
Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune. "Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!
Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!
Daca m-as gandi, dac-as lua-o-n serios, de-as avea 9 vieti si-un stil de viata dubios, mi-as trai vietile din plin fara regulamente:
8 le-as irosi;
1-a, as pastra-o pentru sentimente.
Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare.
A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe.Nu ma intereseaza ce crezi despre mine.Inainte sa spui ceva, uita’te la tine!
Minte`ma ca ma iubesti, te voi mintii ca imi pasa.
Ai plecat, dar nu-mi pasa, caci eu sunt singura persoana de care ma intereseaza in aceste momente!
Încep să văd, ce n-am văzut. Încep să cred că te-am pierdut!
Te chem încet, spre nicăieri. Te chem spre visele de ieri!
Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti, sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!
Ma respecti, te respect.Ma iei cu vrajeala, te iau cu vrajeala.Ma ataci, ma apar.Ma urasti, nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste.
Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta, Zambeste celor pe carere îi iubesti, sa simta dragostea ta, Iar daca vreodata cei pe care îi iubesti te vor trada, zambeste sa simta indiferenta ta.

Daca viata iti intoarce spatele ia-o de fund.
Daca deranjezi iti spun jumatate din biblie pe limba mea, incepe cu *mă-ta.
Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.
Iti dai prea multa importanta, cand, de fapt, esti doar o zdreanta.
Iti doresc sa ai 4 masini in fata casei: politia, pomierii, salvarea si dricul.
Ba, intreab-o pe mama ta si zi-mi si mie in ce pozitie se face un copil handicapat ca tine.
Cand zic "sa moara mama ta" nu te injur; imi pun o dorinta.
Ce par frumos ai, pacat ca iti iese din nas.
Daca-s avea fata ta mi-as da parintii in judecata.

3 răspunsuri:
| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| JnY a răspuns:

Vorbesti serios?

| Rebu a răspuns:

Uite aici :
Mă piş pe tine, te lauzi la toţi că ţi-ai bătut joc de mine şi că plângeam după tine. Da' de ce nu le spuneai că erai în limbă după mine şi că te rugai zii de zii să fiu cu tine? :-J