| poinarumihai a întrebat:

Buna tpu...astazi nu prea am avut timp si nu am sunat-o pe bunica de loc..si ea m-a sunat si mi-a zis ca s-a suparat pe mine pentru ca ea e buna numa cand imi da ceva.ce sa fac? ca sa nu mai fie suparata

Răspuns Câştigător
| 123lalala a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ii ceri scuze si sa ii spui sa te ierte deoarece nu ai avut timp ca sa o suni iar cand vei merge la ea sa ii cumperi o ciocolata sau o floare( ca tot vine 8 martie)si sunt sigura ca o sa te ierte happy Funda?

9 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Să-i cumperi tu ceva bun de mîncare din bani cîştigaţi prin muncă! Săraca bunica... Cîtă dezamăgire să aibă în suflet, dacă a ajuns să-ţi reproşeze aşa ceva...

| suffarstar a răspuns:

Doamne,trebuie s-o suni in fiecare zi? Lol.Cel mai bine ii cumperi un cadou si ii spui ca iti pare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să-ţi ceri scuze,încearcă s-o suni mai des, spune-i c-o iubeşti, roag-o frumos să nu se supere pe tine dintr-o prostie, mergi pe la ea, ajut-o pe la treburi.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca locuiti in acelasi oras, fa-i o vizita cit mai repede. Cu scuze, evident. Simpla ta prezenta o va imbuna dar este de preferat sa-i duci si niste ghiocei, ca sa-i dai si tu, nu numai ea.

| jokiss a răspuns:

Vorbeste cu ea, recunoaste-ti greseala si promite-i ca n-o sa se mai intample, dar sa te si tii de cuvant laughing comunicarea este cea mai buna!winking

| AndreiLeco a răspuns:

Nimic.O lasi in pace si o sa-i treaca.Si nu uita sa o suni.(sau explica-i imprejurarile in care ai fost si nu ai avut timp dar se v-a supara mai rau)

| AndreiLeco a răspuns:

Nu fa nimic.O sa se liniteasca ea cand o sa-si dea seama ca tu ai dreptate si spune-i ca nu o poti suna in fiecare zi.

| euanita a răspuns:

In primul rand cerei scuze, iai un buchet de flori si o felicitare, si spune-i ca nu ai avut timp sa o suni. sper ca te am ajutat

| adelamaria88 a răspuns:

1 cereti scuza,
2 promite-i ca o vei suna mai des
3 dui o floare sau ceva ce sa o imbuneza
acesta e sfatul meu sper sati fi fost de ajutor