| DomnLeonte a întrebat:

Buna TPU.Ati putea sa-mi spuneti niste farse de 1 aprilie pentru colegi de la scoala.

3 răspunsuri:
| MihàiEminèscù a răspuns:

- Praf de scarpinat
- Le zici ca au luat o nota foarte proasta la o materie
- le legi sireturile,astfel incat cand se ridica sa cada jos
- te prefaci ca te-au lovit foarte rau si ca te duci la Director/Directoare, si dupa ii zici ca o sa chemi si parintii la scoala si o sa aiba media scazuta la purtare
- Ketchup, mustar sau maioneza(sa se aseze pe ea )
- Le ascunzi ghiozdanul, geaca, carti, caiete
- Le desezi mustati
- Le pui o hartie lipita pe spate cu : " Loveste-ma", " sunt un fraier ", etc.
sper sa-ti mearga, funda puppy dog eyes?

| Exodusman a răspuns:

Iti zic eu una... sper sa iti plaka...deci sa incepem, te duci dimineata mai repede la scoala si cand vin colegii tai le zici ca a venit diriginta la voi in clasa si va scade nota la purtare..este destul de buna

| MihàiEminèscù a răspuns (pentru Exodusman):

Ba nu e deloc buna rolling on the floor))!
Pentru ce sa le scada nota la purtare daca nu facusera nimic, ce minte ai si tu laughing))!