| Sclipirici a întrebat:

Azi, am scos mufa aceea de la boxe, din unitate sa o pun in laptop. Dupa care, am bagat-o iar in unitate si acum nu mai merg boxele. In momentul in care pun acel fir in unitate se aude un bazait, insa muzica nu. Daca dau la maxim, se aude fff incet, nu iti dai seama ce se canta doar ca auzi acolo ceva sunete.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| VaDauLaMure a răspuns:

Poate ca s-a desprins vreun fir ceva de la cablul boxelor sau vezi ca boxele tale nu sunt bine cuplate... alt ceva nu poate fi... In unitatea de la pc nu merg dar le-ai incercat alt undeva?

| Sclipirici explică (pentru VaDauLaMure):

Nu, nu am mai incercat. Dar pana acum au mers, dimineata le-am scos si dupa nu au mai mers...

| VaDauLaMure a răspuns (pentru Sclipirici):

Pai incearcale-n alta mufa si in alt pc/laptop. asta ar trebuie sa fie ori s-a desprins un firicel pe interiorul furtunului in cazul asta poti sa-l re lipesti daca stii unde e ruptura ori altele...

7 răspunsuri:
| PuFoSeL a răspuns:

Sa-ti explic eu. Asa mi s-a intamplat si mie. Dupa ce bagi firul in unitate apapa-l in jos usor. Daca merge cand il tii asa si dupa nu mai merge si tot bazaie pune ceva care sa-l tina asa. big grin Astept sa vad daca iti merge.

| Sclipirici explică (pentru PuFoSeL):

Am incercat, cand il tin asa se aude un "fosnet" in boxe... Atat.

| Sclipirici explică (pentru PuFoSeL):

Am incercat boxele la laptop si merg...

| VaDauLaMure a răspuns (pentru Sclipirici):

Eu cand ti-am zis ca sa incerci alt undeva ce ai facut!? deci... boxele ori nu mai fac bine contact in mufa aia usb, schimbo! daca nici asta nu ar merge... (cred ca ai incercat)

| Sclipirici explică (pentru VaDauLaMure):

Gata, am rezolvat. De curand mi-am schimbat unitatea si firul de la boxe e cu verde, insa merge la o alta culoare in unitate. Nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun. Multumesc mult!