| Bєshka a întrebat:

Cateodata simt ca lipseste ceva din viata mea.Stau pe ganduri si ma-ntreb oare ce.Ma simt foarte singura si simt un "Gol in suflet". Sunt foarte plictisita si nu am cu cine sta de vorba.Multi prieteni cateodata nici nu ma baga-n seama.Ma intristez foarte repede si uneori cand vad oameni mi se face mila de ei dar nu stiu de ce? Voua vi se intampla asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

DontSmileAndCry!

E adevarata natura a omului care te ajuta sa iti creezi o logica perfecta despre realitate si te ajuta sa intelegi fiecare fiinta doar privindu-i reflectia comportamentala si mimica poate chiar sa privesti in ochi doar.

Stiu foarte bine deoarece eu am fost intotdeauna singur chiar si cand eram mic, 85% de timp am fost doar eu in casa, doar pentru ca am 2 parinti si cateva pisici sau ies afara si vad societatea asta patetica tot singur ma simt, iar daca ma baga cineva in seama stiu ca e doar un idiot(ata) laughing care cauta cearta...

Imagineaza-ti, ma simt singur de 17 ani de cand m-am nascut,cum o sa fie pentru mine sa ma simt singur peste mai multi ani? un chin? nu,deloc,e la fel si e bine caci e frumos,un sentiment de superioritate ca fiinta umana,altii nu ar rezista sa fie singuri, i-ar apuca depresie si s-ar sinucide laughing

Singuratatea nu are nici o legatura cu faptul ca nu ai pe nimeni sau iubit sau porcarii din astea, pur si simplu nu-ti gasesti reflectia ta. Raspunsul nu este iubirea de sex opus sau numai stiu eu ce, poate fi si altceva care poate combate singuratatea, as intra in mai multe detalii dar... mai bine sa nu zic mai mult ca citesc toti nestiutorii laughing, lasa sa stiu eu restul tongue

12 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Iti recomand filmul documentar "The Secret". Sper sa te ajute sa iti schimbi starea de spirit.
La mine a mers perfect!
Multa bafta!

| Bєshka explică (pentru alecx4music):

Imi poti da un site unde sa ma uit?

| MrsDraguttza a răspuns:

Si eu ma simtsingura
ai nevoie de un prieten scumpo
eu, chiar daca am doua surori si un frate ( mama nu s-a oprit la mine si la fratelo si a mai facut )
oricum si cu surorile tot ma simt singura
cred ca este bdoar o faza la adolescenta
o sa crestem, cercul de prieteni o sa se lrgeasca si noi o sa fim iarasi happy laughing

| Nymeria a răspuns:

Hei nu fi trista eu gasesc ceva sa rad in aproape orice, nu stiu firea mea este asa, imi place cititul si cand ma apuc de o carte buna n-o mai las iti recomand sa citesti si tu ceva

| Bєshka explică (pentru Nymeria):

Cand cad o carte si o deschid si de abia citesc un cuvant deja imi vine s-o arunc pe geam.

| Bєshka explică (pentru Bєshka):

Vad*

| Nymeria a răspuns (pentru Bєshka):

Inseamna ca nu citesti ce trebuie iti recomand ceva gen Michel Zevaco, Tolkien, Anne Robillard sau Glen Cook autori care au scris in domenii diferite dar care pe mine m-au fermecat big grin

| ParadiseCaroline a răspuns:

Mi s-a intamplat de nenumarate ori, unul din motive fiind asa zisi prieteni.Trebuie sa prinzi curaj si sa fi increzatoare in fortele proprii.Nu sunt in masura sa iti dau un sfat dar trebuie sa iti limpezesti gandurile si sa te axezi pe planuri de viitor si sa vezi ce ti-ar place iar in legatura cu prietenii -alege oameni de calitate care te fac sa te simti bine si care te asculta! Sper ca te vei simtii mai bine!

| QiCKaaTc a răspuns:

O/Un iubit/a

| Cenusareasa09 a răspuns:

Da.Exact si mie mi se intampla la fel, dar nu inteleg de ce mi se intampla asta.

| AlwaysMe a răspuns:

Da. de cele mai multe ori sunt asa dupa ce ma dezamageste o persoana dar cu timpul imi revin...

| VartanCarmen a răspuns:

Daca vrei poti vb cu mine gaby_byotyt@yahoo.com