| •.•°..::paffy::..•.•° a întrebat:

Ce inseamna "Ateu"?

14 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ateu=fara credinta in Dumnezeu, un om/o persoana ce nu crede in existenta lui Dumnezeu

| EvangelineDS a răspuns:

Adept al ateismului; persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități.care nu crede in dumnezeu:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
funda?

| LoL a răspuns:

Pai inseamna un om ce nu crede in Dumnezeu dar eu credeam inainte ca e un "diminutiv" de la pateu laughing

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Persoană care nu are nici o credință religioasă.

| RфZaημtzα a răspuns:

Persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități.

| maryus92 a răspuns:

Daca se spune despre cineva ca este ateu inseamna ca nu are credinta in Dumnezeu sau nu crede in existenta unei divinitati

| AngieT a răspuns:

Ateu= om care nu crede in dumnezeu si nici in zeitati

| PinguinuL a răspuns:

Om care neaga existenta lui dumnezeu sau a oricarei alte divinitati.

Eu sunt ateu happy

| JustSimple a răspuns:

Ateii sunt cei ce II intorc spatele LUI DUMNEZEU si savarsesc un pacat de moarte.

| NoNameSiPunct a răspuns:

Ateu = Alt Tip De Eu ... poate mai mincinos, mai urat, mai narcisist - dar tot cu Dumnezeu inainte glumesc
Tinerii din ziua de azi ( de parca eu as fi un batran ) intotdeauna prefera sa fie contra curentului deja invechit ; asadar a fi ateu ( a nu crede in Dumnezeu) este ceva cool pentru ei, faptul ca sunt diferiti de noi care credem in Mosi Craciuni , zeite si unicorni ( cum spunea cineva de pe TPU) . Nu am absolut nimic de impartit cu ateii, desi ei se pare ca au ceva de impartit cu noi, cei care credem ; tot pe TPU cineva il numea pe Dumnezeu ,,prietenul tau imaginar'' . Oricum m-am impacat cu ideea ca utilizatorul respectiv era doar un pusti de 13-14 ani caruia n-ai ce sa-i ceri...In fine, cel mai grav este ca aici pe TPU, a fi ateu nu inseamna a nu crede in Dumnezeu, ci inseamna a fi impotriva celor care cred.
PS: stupid, nefolositor...chiar nu-mi pasa !

| myru_6393 a răspuns:

Un om care nu crede in dumnezeu :d fundita?

| marina_1486 a răspuns:

Cei care nu cred in Dumnezeu(asa cred)

| Andrea53 a răspuns:

Ateu este omul care nu crede in dumnezeu.