| justroro a întrebat:

Ce inseamna cand te uiti la ceas la ore gen 13:13, 10:10, 22:22 etc? Adica ce semnificatie are?

Răspuns Câştigător
| SelenaXd97 a răspuns:

00:00 - Iubirea va dura toata viata...
01:00 - Te gindesti intruna numai la el...
02:00 - Vrea sati propuna intilnire...
03:00 - Te iubeste foarte sincer...
04:00 - Aceasta devine ceva foarte serios...
05:00 - Trebuie sa faci o pauza...
06:00 - O noua persoana in viata ta...
07:00 - Esti iubita de colegul pe care il urasti...
08:00 - noroc toata ziua...
09:00 - Veste buna...
10:00 - Un blond te iubeste...
11:00 - Te iubeste mult pina la stele...
12:00 - Nu fi suparata...
13:00 - Te iubeste un brunet...
14:00 - Ai noroc cind esti cu el...
15:00 - Iti este dor de el...
16:00 - Un blond te place...
17:00 - Vei fi invitata la o zi onomastika...
18:00 - Te place din ce in ce mai mult...
19:00 - Va veti saruta...
20:00 - Un brunet te place...
21:00 - Crede in dragoste...
22:00 - E nebun dupa tine...
23:00 - Vrea sa fii numai a lui...
01:01 - Iti va demonstra intr-un fel ca te iubeste...
02:02 - Se gindeste fara incetare la tine...
03:03 - Deseori te viseaza...
04:04 - Te culci cu gindul la el...
05:05 - Vrea sa te faca geloasa...
06:06 - Ii placi la nebunie...
07:07 - Te iubeste 100%...
08:08 - Vei avea o zi cu multe surprize...
09:09 - Sinteti facuti unul pentru celalalt...
10:10 - Te va suna...
11:11 - Sa indragostit de tine lulea...
12:12 - Are alta si crede ca nu stii...
13:13 - Veti vorbi personal...
14:14 - Degreba nul vei mai iubi...
15:15 - Sufera mai mult ca tine...
16:16 - Iti va parea rau...
17:17 - Ii este rusine...
18:18 - Amintirile te vor framinta...
19:19 - O sa va impacati...
20:20 - Trebuie sa te distrezi...
21:21 - Nuti arata dar tot te iubeste...
22:22 - Sa suparat...
23:23 - Este foarte gelos pe toti baietii care se apropie de tine

35 răspunsuri:
| JustMeDiana a răspuns:

Daca te uiti la fix ( 10:00, 13:00) inseamna ca te iubeste o persoana si daca te uiti la si jumatate (8:30) parca te uraste sau nu mai stiu sigur, oricum sunt doar superstitii. happy

| lenka018 a răspuns:

Din tinereatea mea atunci cand te uitai la ore fixe sau la ore identice ( 13:13, 10:10 etc) insemna ca te iubeste cineva de sex opuswinking

| Zenithf a răspuns:

Inseamna ca imaginatia ti-a luat-o razna. Pune capul pe perina so dormi mai departe, poate daca ii fi odihnita bine nu te vei mai gandi la aberatii din astea. :p

| bL00dYGirl a răspuns:

Pai trebuie sa iti pui o dorinta... ceva de genul asta happy

| passarisMB a răspuns:

Absolut nici o semnificatie.este doar o chestie banala si amuzanta.

| Minca_Raluca_1994 a răspuns:

Paii...daca e ora 13:00 sau 13:13 de ex. Numeri alfabetul pana la a 13- a litera si la ce litera te opresti de ex. La m inseamna ca te iubeste cineva al carui nume incepe cu acea litera! Funda?

| LaurentiuFagaras a răspuns:

Nu m`ai ai mult de trait laughing

| WR104 a răspuns:

Absolut nimic.
Numai bine!

| Cocolinooo87 a răspuns:

Nici una! laughing. Astea sunt doar copilarii.

| TaviONE a răspuns:

Cand te uiti la ore ca cele de mai sus nu are nici o semnificatie! O semnificatie are cand te uiti fara sa vrei la ceas si vezi ora: EX: 9:00, 10:00, 11:00 12:00, 13:00, etc in acel moment cineva care te iubeste se gandeste la tine!

| EuEuEu2 a răspuns:

Sunt dor niste mituri.Ar insemna ca se gandeste la tine, te iubeste cineva...

| axel112 a răspuns:

Niciuna

| FadetoBlack a răspuns:

Niciuna.

| Alex22blue a răspuns:

Inseamna ca atat e ora.
Si nu ar trebui sa crezi in superstitii de copii mici.
In cel mai bun e caz e o coincidenta haioasahappy

| 7Roby7 a răspuns:

Nu au nici o semnificatie. Orele de genul acesta dar si cu data(de ex. 12.12. 2012 ora 12:12) mai pot fi si superstitii care semnifica sfarsitul lumii/apocalipsa.Mai exista si superstitia ca 13:13 este ora care iti distruge norocul in acea zi daca o prinzi cand te uiti intamplator la ceas.(numarul 13 reprezinta numarul ghinionului)
Sper ca ti-am fost de folos. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Scorbut a răspuns:

Doar daca te-ai gandit la o anumita persoana:
La ore fixe (12:00, 14:00) si cum ai zis tu la 13:13, 10:10, te iubeste.
La si un minut (13:01, 06:01) te inseala.
La fara un minut (15:59, 04:59) te doreste =p~
Nu sunt adevarate chestiile astea dar mi se par amuzante laughing

| petrica1111 a răspuns:

E o superstitie care spune ca te iubeste o persoana.

| victor73 a răspuns:

De la 00 noaptea e AM antemeridian iar de la 12 00 ziua la 2400 noaptea e post meridian meridianul grenwich ca punct dereferinta

| danutzalexandru a răspuns:

Salut cred ca nu are nici una.Eu de ogramada de ori mam uitai si era asa si nu s-a intamplat nimic

| DaffyDuck a răspuns:

Ce semnificatie rolling eyes 13:13 = 1 si 13 minute, 10:10 = 10 si 10 minute, 22:22 = 10 si 22 minute =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic altceva decit simetrie.

| darrio2007 a răspuns (pentru SelenaXd97):

Prostii de doi bani.

| darrio2007 a răspuns (pentru SelenaXd97):

Inseamna ca vezi bine limbile de la ceas.Crezi in prostii de-astea?

| PedoBarbie a răspuns:

Înseamnă că eşti superstiţioasă.

| Adrianetc a răspuns:

Ce oameni fara minte, sa crezi in asa superstitii este inteligenta sub normala

| SerafimHD a răspuns:

Inseamna ca stii sa citesti ceasul si nimic mai mult!

| SelenaXd97 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu nu cred în prostile ăstea, sunt doar superstiți laughing

| Iulian03 a răspuns:

Daca te uiti la fix te iubeste o persoana, dar este o superstitie.