| justroro a întrebat:

Ce inseamna cand te uiti la ceas la ore gen 13:13, 10:10, 22:22 etc? Adica ce semnificatie are?

Răspuns Câştigător
| SelenaXd97 a răspuns:

00:00 - Iubirea va dura toata viata...
01:00 - Te gindesti intruna numai la el...
02:00 - Vrea sati propuna intilnire...
03:00 - Te iubeste foarte sincer...
04:00 - Aceasta devine ceva foarte serios...
05:00 - Trebuie sa faci o pauza...
06:00 - O noua persoana in viata ta...
07:00 - Esti iubita de colegul pe care il urasti...
08:00 - noroc toata ziua...
09:00 - Veste buna...
10:00 - Un blond te iubeste...
11:00 - Te iubeste mult pina la stele...
12:00 - Nu fi suparata...
13:00 - Te iubeste un brunet...
14:00 - Ai noroc cind esti cu el...
15:00 - Iti este dor de el...
16:00 - Un blond te place...
17:00 - Vei fi invitata la o zi onomastika...
18:00 - Te place din ce in ce mai mult...
19:00 - Va veti saruta...
20:00 - Un brunet te place...
21:00 - Crede in dragoste...
22:00 - E nebun dupa tine...
23:00 - Vrea sa fii numai a lui...
01:01 - Iti va demonstra intr-un fel ca te iubeste...
02:02 - Se gindeste fara incetare la tine...
03:03 - Deseori te viseaza...
04:04 - Te culci cu gindul la el...
05:05 - Vrea sa te faca geloasa...
06:06 - Ii placi la nebunie...
07:07 - Te iubeste 100%...
08:08 - Vei avea o zi cu multe surprize...
09:09 - Sinteti facuti unul pentru celalalt...
10:10 - Te va suna...
11:11 - Sa indragostit de tine lulea...
12:12 - Are alta si crede ca nu stii...
13:13 - Veti vorbi personal...
14:14 - Degreba nul vei mai iubi...
15:15 - Sufera mai mult ca tine...
16:16 - Iti va parea rau...
17:17 - Ii este rusine...
18:18 - Amintirile te vor framinta...
19:19 - O sa va impacati...
20:20 - Trebuie sa te distrezi...
21:21 - Nuti arata dar tot te iubeste...
22:22 - Sa suparat...
23:23 - Este foarte gelos pe toti baietii care se apropie de tine

| darrio2007 a răspuns (pentru SelenaXd97):

Prostii de doi bani.

| darrio2007 a răspuns (pentru SelenaXd97):

Inseamna ca vezi bine limbile de la ceas.Crezi in prostii de-astea?

| SelenaXd97 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu nu cred în prostile ăstea, sunt doar superstiți laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru SelenaXd97):

Ok.Nici eu.

35 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Simpla coincidenta

| Zenithf a răspuns:

Inseamna ca imaginatia ti-a luat-o razna. Pune capul pe perina so dormi mai departe, poate daca ii fi odihnita bine nu te vei mai gandi la aberatii din astea. :p

| petrica1111 a răspuns:

E o superstitie care spune ca te iubeste o persoana.

| WR104 a răspuns:

Absolut nimic.
Numai bine!

| Adrianetc a răspuns:

Ce oameni fara minte, sa crezi in asa superstitii este inteligenta sub normala

| FadetoBlack a răspuns:

Niciuna.

| PedoBarbie a răspuns:

Înseamnă că eşti superstiţioasă.

| Iulian03 a răspuns:

Daca te uiti la fix te iubeste o persoana, dar este o superstitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic altceva decit simetrie.

| SerafimHD a răspuns:

Inseamna ca stii sa citesti ceasul si nimic mai mult!

| passarisMB a răspuns:

Absolut nici o semnificatie.este doar o chestie banala si amuzanta.

| DaffyDuck a răspuns:

Ce semnificatie rolling eyes 13:13 = 1 si 13 minute, 10:10 = 10 si 10 minute, 22:22 = 10 si 22 minute =)

| 7Roby7 a răspuns:

Nu au nici o semnificatie. Orele de genul acesta dar si cu data(de ex. 12.12. 2012 ora 12:12) mai pot fi si superstitii care semnifica sfarsitul lumii/apocalipsa.Mai exista si superstitia ca 13:13 este ora care iti distruge norocul in acea zi daca o prinzi cand te uiti intamplator la ceas.(numarul 13 reprezinta numarul ghinionului)
Sper ca ti-am fost de folos. happy

| victor73 a răspuns:

De la 00 noaptea e AM antemeridian iar de la 12 00 ziua la 2400 noaptea e post meridian meridianul grenwich ca punct dereferinta

| JustMeDiana a răspuns:

Daca te uiti la fix ( 10:00, 13:00) inseamna ca te iubeste o persoana si daca te uiti la si jumatate (8:30) parca te uraste sau nu mai stiu sigur, oricum sunt doar superstitii. happy

| axel112 a răspuns:

Niciuna

Răspuns utilizator avertizat
| Scorbut a răspuns:

Doar daca te-ai gandit la o anumita persoana:
La ore fixe (12:00, 14:00) si cum ai zis tu la 13:13, 10:10, te iubeste.
La si un minut (13:01, 06:01) te inseala.
La fara un minut (15:59, 04:59) te doreste =p~
Nu sunt adevarate chestiile astea dar mi se par amuzante laughing

| EuEuEu2 a răspuns:

Sunt dor niste mituri.Ar insemna ca se gandeste la tine, te iubeste cineva...

| TaviONE a răspuns:

Cand te uiti la ore ca cele de mai sus nu are nici o semnificatie! O semnificatie are cand te uiti fara sa vrei la ceas si vezi ora: EX: 9:00, 10:00, 11:00 12:00, 13:00, etc in acel moment cineva care te iubeste se gandeste la tine!

| ș53fan a răspuns (pentru TaviONE):

Este adevwrat?

| lenka018 a răspuns:

Din tinereatea mea atunci cand te uitai la ore fixe sau la ore identice ( 13:13, 10:10 etc) insemna ca te iubeste cineva de sex opuswinking

| Cocolinooo87 a răspuns:

Nici una! laughing. Astea sunt doar copilarii.

| Alex22blue a răspuns:

Inseamna ca atat e ora.
Si nu ar trebui sa crezi in superstitii de copii mici.
In cel mai bun e caz e o coincidenta haioasahappy

| Minca_Raluca_1994 a răspuns:

Paii...daca e ora 13:00 sau 13:13 de ex. Numeri alfabetul pana la a 13- a litera si la ce litera te opresti de ex. La m inseamna ca te iubeste cineva al carui nume incepe cu acea litera! Funda?

| danutzalexandru a răspuns:

Salut cred ca nu are nici una.Eu de ogramada de ori mam uitai si era asa si nu s-a intamplat nimic

| andreuta54 a răspuns:

Se zice:ca la fix te iubeste.la fara 1 min te doreste si la 1 min te inseala.

| bL00dYGirl a răspuns:

Pai trebuie sa iti pui o dorinta... ceva de genul asta happy

| Carstea_Victor_Bogdan_1988 a răspuns:

Raspunsul sta in fiecare dintre noi suntem liberi sa credem si sa ne alegem ce sa ni se intamle indiferent de ora zi sau luna, dar cand lucru asta deja se intampla zilnic sau de 2 3 ori pe saptamana deja cred ca trebuie sa ne punem intrebari