| alexx102428 a întrebat:

Ce inseamna KFC drive thru?

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Un drive-through, sau drive-thru, este un tip de serviciu furnizat de o afacere care permite clienților să achiziționeze produse fără ca clientii sa iasa din mașinile lor. Comenzile sunt plasate în general, folosind un microfon și sunt luate în persoană la fereastră.

| aCek1ng a răspuns:

Comanzi direct din masina.

| AlexanderHamilton a răspuns:

KFC - Kentucky Fried Chicken ( lant de restaurante, banuiesc ca le cunosti magazinele ) mai au si un "ghiseu" special numit drive thru de la care poti sa comanzi si sa ridici comanda direct din masina, daca esti in graba.