| HermioneLove a întrebat:

Buna TPU.Ce inseamna s4s? Dar promo? Ca tot am vazut pagini de facebook care posteaza asta.Ce inseamna mai exact?

Răspuns Câştigător
| DianaDidi95 a răspuns:

Heii. S4S am impresia ca inseamna "share for share" adica "distribuire pe distribuire". ei bine, asta e echivalentul la "promo". Promo inseamna "publicitate". Daca o pagina posteaza pe wall-ul altei pagini "s4s/promo" inseamna ca ii cere acelei pagini sa-i faca publicitate(reclama), iar cea care a postat, va face si aceasta la randul ei publicitate celeilalte pagini. Mai exact, sa-si faca reclama reciproc, una alteia.
SPer ca te-am ajutat. >big grin

4 răspunsuri:
| Against a răspuns:

Publicitate reciproca

| ss501 a răspuns:

Vor publicitate :*

| greysfan a răspuns:

S4s-soul for soul (suflet pentru suflet)

| euAly a răspuns:

Sis- prescurtare de la sister(sora)
s4s(probabil)-sis for sis