| adriana543768654567895334 a întrebat:

Buna TpU? Ce mai faceti?
As avea si eu ceva de intrebat.
Bun deci am un prieten foarte bun la care tin enorm. il iubesc foarte mult pentru ca ma ajuta foarte mult imi da sfaturi utile si nu ma lasa niciodata la greu, chiar daca suntem mai departati unul de celalalt eu fiind de la oras el fiind de la sat, bunicii mei stau in satul lui, eu merg in vacanta acolo.
Intrebarea mea este : El tine la mine cum tin eu? Il voi descrie sa va dati seama.
Il cheama F. Ne-am cunoscut intr-o zi cu soare laughing
Din prima zi ne-am inteles super bine, ne.am batut cu noroi, alergam unul dupa altul ca si cum ne.am fi cunoaste de ani buni >:.
El mi-a cerut prietenia si i.am spus ca nu vreau pentru ca nu vreau sa imi stric prietenia. [si nici nu sunt pregatita sa am un iubit, am 14 ani ]
Ajungand acasa am mai tinut legatura cu el pe mess prin mesaje prin vb la telefon.
Imi spunea ca ma iubeste si ca tine la mine foarte mult.
Intre timp si. a facut o prietena si mi. a spus ca ma iubeste mai mult pe mine. [nu prea am crezut. da no ], si mi. a spus ca prietena lui e urata pentru ca are parul cret laughing
Mi. a spus ca s. a jurat pe mama lui ca sunt cea mai buna prietena a lui.
Si m-a intrebat cum ar fi daca ar fi langa mine?
A zis ca atunci cand ma va vedea ma va tine stransa in brate toata ziua si ma va pupa pe obraz. laughing Intr-o zi mi. a spus ca ii este frica sa ma piarda pentru ca eu o sa gasesc un baiat mai frumos si o sa vreau sa fiu ce. a mai buna prietena cu ala si bla bla. Si i.am zis ca nu este adevarat. ca tin foarte mult la el.
Pe mess se baga in seama cu mine doar cand am webu la status sau cand se baga in seama mi-l cere dar nu stiu de ce thinking
A spus ca ii este dor de mine. Si ne certam de foarte multe ori, si dupa aia ne impacam, si dupa ce am inceput sa nu ne mai certam mi. a spus ca a fost vina lui cand de fapt era a mea. Cand ma simteam rau imi spune ca ii pare rau de mine si ca vrea sa ma fac bine. Intr. o seara vb cu el prin mesaje si i.am spus ca plang [atunci eram certati ] si imi zice ca imi pare rau ca te-am facut sa plangi ...Cand nu mai intram pe mess mai intreba de mine ba la mama mea ba la soramea...

Deci nu stiu ce sa zic. Voua cum vi se pare ca are calitatile si defectele unui bun prieten? care tine la mine? care ma iubeste?
MulTumEsSc celor ce mi.au citit povestea si intrebarile. :* Scuzati daca am mai gresit pe undeva. Sunt cam grabita si nu am rabdare sa scriu asa cum trebuie laughing scuze.
PaPa PuP.

15 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

Dupa cum l-ai descris pare prietenul perfect. :X Tine mult la tine.
Eu zic sa nu renunti la prietenia cu el pentru nimic in lume.
Poate m-ai tarziu se va intampla ceva mai serios.
Cum se zice: ' E mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie '
Oricum mi-ar placea sa am un prieten asa de intelegator si sa ma iubesca atat de mult.
Sa ti de el ca de ochii din cap. laughing Sa nu il pierzi ptc asta e cea mai frumoasa prietenie. (cea dintre o fata si un baiat)
Daca mai aduce vorba de asta (sa fiti iubiti) eu cred ca ar trebui sa incercati. Daca nu risti, nu castigi.winking

Succes! happy

| beautifulkiss a răspuns:

Imi cer scuze s-a trimis raspunsul inainte sa-l termin.Deci cum am spus ramaneti prieteni buni deoarece e pacat sa pierzi so o prietenie buna si un iubit.Asa daca sunteti impreuna peste o perioada de 1 an sa zicem va veti desparti, cand daca continuati prietenia poate tine toata viata.Numai bine.

| Dumnezău a răspuns:

Caz clasic...ce frumoasa e iubirea asta impartasita de amandoi sigh
Nu poti sa gasesti in veci un prieten numai cu calitati,fara defecte big grin
Daca tu zici ca nu esti pregatita de o relatie,mai astepti vreun an sa creasca si el si tu,si atunci ati putea deveni iubiti.winking Din ce reiese si tu tii la el foarte mult,dar nici el nu e mai prejos, si pareti potriviti, zic eu.Si nu uita ca din joaca si din nimic provin iubirile mari.De tinut la tine clar tine si cel mai probabil, te si iubeste big grin

| adriana543768654567895334 explică:

Nu imi place de el deloc laughing

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Acest baiat tine la tine se vede din faptul ca tinand cont ca va aflati la distanta unul de celalalt el tine mortis sa tineti legatura si sa vb ff des. Faptul ca ti'a spus ca tine la tine e inca o dovada ca te vrea.Incearca sa fi mai deschisa cu el sa vorbiti detaliat sa va cun si mai bine.El te iubeste din tot sufletul. Gandeste-te ca faptul ca in ciuda faptului ca are prietena se gandeste tot la tine happy O sa fiti impreuna intr'un final happy

| Simpatic a răspuns:

La varsta asta nu ai experienta de viata,voi nici nu ati sti sa definiti iubirea,dar daca este ceva intre voi,cu singuranta el ar merita sa fie iubitul tau,nu prieten in sensul de amic.O teorie a mea este ca baietii nu pot fi amici/prieteni cu fetele,pentru ca esti in preajma cuiva cand iti place,il iubesti sau il gasesti atragator, deci un baiat cu o fata nu pot fi decat iubiti,cel care se ascunde si iubeste o fata in ascuns si cand se
intalneste cu aceasta,ea il vede doar ca pe un prieten,cel in cauza are de suferit, sunt si cazuri in care fetele vor sa fie prietene cu baieti, dar cum am zis exista o atractie si asta nu implica amicitatea...ei spera ca candva se poate intampla "ceva" intre ei

| daniEL88 a răspuns:

Ei bine, la fel i-am zis ca o iubesc, si crede-ma ca la inceput o spuneam, habar nu aveam ce e aia! A iubi nu e vorbe, ci se invata Adriana, deci daca auzi ca te iubeste nu e neaparat la fel. Un baiat la varsta lui e condus de dezvoltarea sa hormonala mai mult ca oricand (banuiesc ca are vreo 14 ani ca si tine deci e la pubertate) deci poate recurge la orice mijloace pentru a iti SPUNE: te iubesc! dar nu neaparat sa fie reale. Ce sa iti spun, nu iti alung visul, ceea ce iti da raspunsul nu e el, sau eu, ci timpul si cum modul relatia se pastreaza sau nu intre voi in timpul asta. Poti sa iei o pozitie in care sa il analizezi, sa vezi cum reactionezi el cand tu nu ai motiv sa fi suparata, iar isi va pune in carca lui supararea? sau nu?, cum reactioneaza el in prezenta altor fete?, cum te raporteaza pe tine la alte fete?, ...Nu stiu nu te grabi ca ai timp, ai rabdare si tu in ai da raspunsuri bune la linguselile lui. Fi desteapta! (poti sa ti cont ca sunt baiat si iti spun astea, probabil ca sunt anumite motive pentru care le spun) Cu placere si ai grija de tine! bye bye

| Ciufuliciii a răspuns:

Sincer si povestea mea e la fel.Eu am ca BFF un Baiat pe nume Alex.Nici daca eram frati nu ne intelegeam asa de bine si tot asa a fost si la noi.doar ca el nu mi-a cerut prietenie, el ma iubeste pentru ca sunt ca sora lui mai mica pe care n-a avut-o niciodata[el avand 4 fratzi]imi da sfaturi, ma indeamna mereu la bine, ma face sa rad cand sunt suparata, si nu ne-am certat niciodata.Si eu am tot bunicii la el in sat.f apropiata povestea.Dar el cred ca mai mult te place/iubeste ca pe o iubita nu ca pe o prietena cea mai bunaoh go on.in fine. daca nu-ti face avansuri si te simti bine cu el asa cum ma simt si eu cu fratele meu, nu aveti decat sa va iubiti ca prieteni f buni!:*:*:*

Imi place ca ne asemanam la poveste.big grin
Ciaoo!:*:*:*

| fℓαviiαα a răspuns:

Parerea mea este ca este cam copilaros, dar nu este de rau.sincer thinking ff rar gasesti baieti care fie asa buni prieteni cu o fata happy eu zic ca el tine mult la tine...dar eu zic sa pastrati numai relatia de prieteni ff buni happy pentru ca exista foarte multe cazuri in care doi prieteni (fata si baiat) sa se cunoasca de demult si sa fie cei mai buni prieteni si dupa aceea sa se indragosteasca unu de altu.sa aibe o relatie si dupa aceea cand se despart ...sa se desparta definitiv. fara sa mai fie ca si inainte, cei mai buni prieteni.happy intrebarea mea este, tu esti indragostita de el?:-s

| Effy12 a răspuns:

E un super baiatwinking Si n ai 14 ani alte fete incep cu iubitii ed la 12 anistraight face(Ceea ce nu mi se pare potrivit da in fine) Cred ca te iubeste cu adevarat.Dar nu cred ca relatia o sa tina din moment ce stati in locuri foarte indepartate.Mai bine ati continua sa fiti cei mai buni prietenihappy

| bernaaaaa a răspuns:

Buna adriana. Povestea ta este foarte foarte frum. happy Tu esti foaaarte norocoasa.As vrea sa am si eu asa un prieten/iubit happyDupa parerea mea, mai mult ca sigur te iubeste la nebuniehappyVrea sa fii doar al lui si este gelos si te apara mereu.Eu zic sa nu pierzi aceasta sansa de a avea un iubit atat de coolhappyIn plus, 14 ani este o varsta chiar foarte buna pentru a avea un prietenhappyEu am 13 si deja vreau unulhappyAcceptai prietenia, el chiar te iubeste multhappypAPa happy daca vrei, as vrea sa ne imprietenimhappypari o fata foarte de treabahappy

| vescan4ever a răspuns:

Dragutza,daca va iubiti de ce nu sunteti impreuna?

| ubiticatha33 a răspuns:

Eu zic ca nu tine la tine, te iubeste.asa e dragostea adolescentina.si cu certuri dar si cu impacari.eu iti spun prieteneste sa stai cu el.merita incercat.

| ღVanessaღ a răspuns:

Cu siguranta tine la tine si te iubeste... ai grija te tine. bye :X

| mariusell a răspuns:

Mai adriana faci o mare greseala ca nu stai cu el... daca baiatu insista ...incearkal!winking