| XxDennise a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a VII-A si ce caiete trebuie?happy

Răspuns Câştigător
| Bailey a răspuns:

O sa-ti zic toate materiile :
- matematica
- romana
- biologie
- religie
- sport
- desen
- chimie
- educatie civica
- fizica
- istorie
- geografie
- educatie tehnologica
- lb engleza
- lb franceza
Pai la romana, matematica, chimie ai putea sa-ti iei caiete studentesti pentru ca scrii mult.winking
Sper ca te-am ajutat. Funda? :*

7 răspunsuri:
| AleD a răspuns:

Mate,romana,istorie,tehnologie,geografie,dirigentie,fizica,chimie(caiet de mate),engleza,eu fac si franceza(nu stiu ce a doua limba faceti voi),sport, desen(noua neo cerut caiet de pe asasea da nimeni nu o scris nimic in elhee hee), religie.cam aceleasi ca pe a sasea.ced ca numa chimia i in plus...a si ed.civica(acl neo trebuit caiet de romana)

| teiube a răspuns:

Romana,matematica,fizica,chimie,istorie,geografie,desen,muzica,sport religie, informatica engleza si nica o limba straina, caite de mate 6 studentesti si de romana dictando vreo 12 ca o sa iti trebuie

| Deea3 a răspuns:

Buna!
Materiile:Chimia,Fizica,romana,matematica,istoria,geografia,franceza,engleza,educatia tehnologica,educatia plastica,educatia fizica,biologia,cultura civica,muzica si religia.
Caiete de matematica iti trebuie doar la matematica si fizica si daca faci optional informatica si chimie.
In rest caiete dictando in afara de educatia fizica,muzica, geografie, biologie.
caiete de muzica de biologie si geografie cate unu.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| CxiAngel a răspuns:

Buna! Asi putea sa te ajut materiile pe care le faci in clasa VII sunt:
- toate pe care le-ai facut pana acum
-chimie
-ed.civica
si caietele (adica manualele presupun ca le-ai primit de la scoala)
iar caiete de scris tot ce ai nevoie in plus pe langa numarul de caiete pe care le-ai avut cu tot cu tipul lor mai ai nevoie de 2 caiete de chimie si 2 de civica asta e tot. Bafta in noul tau an scolar! :*

| DenysaGio261997 a răspuns:

Poi in clasa aVII-a faci urmatoarele materii:romana,matematica,geografie,biologie,istorie,franceza,engelza,tehnologica,informatica,desen, fizica, ed.fizica,cultura,civica.nu stiu ca am omis pe vreo materi daca da imi cer scz.In privinta caietelor la rom iti trebuie un sau doua caiete studentesti, si mate doua caiete studentesti (algebra si geometrie)si de teme la mate depinde profesor ori te lasa sa faci temele la alegebra si geom pe un singur caiete sau trebuie sa iti faci doua. Sper ca te-am ajutat. Funda plizzz!

| Silviu17 a răspuns:

Pai se face romana,engleza,franceza,mate,biologie,fizica,chimie,istorie,geogra,religie,sport,desen,muzica,tehnologie, informatica, civica.Caiete la civica 2 de romana, la chimie 2 de mate, restul banuiesc ca stii... SPER CA TI-AM FOST de AjUtOr!

| cata_1462 a răspuns:

Caiete dictando,mate,geografie,anatomie=biologie, fizica=caiet foaie velina, muzica.