| Alexandru234fhgh a întrebat:

Ce materii o sa avem in clasa a VI-a si ce caiete ne trebuie

3 răspunsuri:
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Materii :Mate
Romana,Geografie,Arta plastica,Fizica,Biologie (la animale),Sport,Religie, Franceza, Engleza, informatica, Istorie
Caiete:2 caiete la romana (teme+clasa)
1 caiet la Biologie
1 caiet la fizica
2 caiete la mate
1 bloc de desen, acuarele, pensule.dosar cu tiple la Arta Plastica
Biologie -un caiet normal de romana.Un caiet la istorie de lb romana. Sper ca te-am ajutat.La revedere! 1! 1

| TheDarkDragon a răspuns:

Pai materii in plus nu vor fi in afara de fizica, la care iti va trebui cait de matematica.Si in rest depinde ce caiete iti vor cere profesorii.

| Helena0501 a răspuns:

Romana-2 caiete (A4 sauA5, depinde de profesor); Matematica-2 caiete studentesti; Istorie-un caiet A5; Geografie-un caiet; Biologie-un caiet; Tehnologie-un caiet; Fizica-un caiet studentesc matematica; Franceza si engleza- cate doua caiete A5; Muzica-un caiet; Optional (la noi un caiet A5 sau de geografie). Fundita, Alex?