| Ðewtza_ÐeywtzZa_2000 a întrebat:

Ce caiete imi trebuie pentru clasa a 7-a si ce materii noi fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Sweetlollypop212 a răspuns:

Materii noi:chimie si in loc de biologia animalelor o sa faci anatomie
Ptr anatomie ai nevoie de caiet studentesc
Si la chimie cred ca ai nevoie de unu de mate
Cerintele difera de la profesor la profesor deci mai bine astepti ora lor ca sa te sfatuiasca
P.s pentru celelalte materii poti sa iti iei acelesi tipuri de caiete ca in clasa a sasea
Funda?

| zurick a răspuns (pentru Sweetlollypop212):

Ai uitat Cultura Civica

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

O să faci nou educație civică și chimie.
În rest, ai nevoie de aceleași caiete.
Baftă.

| zurick a răspuns:

Si eu trec tot in clasa a 7-a.Vei face Chimia, Educatia civica si la biologie in loc de studiul animalelor(zoologia)vei face anatomia.Pai fiecare profesor o sa-ti spuna la ora sa de ce vei avea nevoie.

| zurick a răspuns (pentru zurick):

Cultura civica scuza-ma

| Sweetlollypop212 a răspuns (pentru zurick):

Educatia civica se face in clasa a 8 -a

| zurick a răspuns (pentru Sweetlollypop212):

Hai nu zau? Atunci de ce trec in clasa 7 si am manualul de cultura civica si nu numai eu toti din clasa