| Mia999 a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a VI-A si ce caiete trebuie?happy

Răspuns Câştigător
| Bella03 a răspuns:

-Buna.happy
In clasa a sasea o sa ai in plus :fizica si geometria.

Am eu o lisat cu rechizite:
-ghiozdan
-penar
-stilou/pic
-5 creioane
-radiera
-ascutitoare
-7 mape
-8 coperti mari
-6 medii
-3 coperti caiete bio/geografie
-12 coperti mici
-15 caiete dictando mici
-7 caiete matematica mici
-3 caiete bio/geografie
-2 caiete dictando mari
-2 caiete mate mari
-trusa geometrica
-etichete
-rezerve stilou
-acuarele tub
-bloc desen A4
-vocabular
-top foi A4

2 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Salut fata de clasa a V a se face si fizica( seamna cu matematica)stai linistit/a
numai succes si iti trebiue caiete de matematica romana geografie muzica biologie si cam atat
papion?

| 0PopaPorno a răspuns:

Pai:Limba Romana,Matematica,Limba engleza,Limba franceza,Biologia,Religia,Desen,Muzica,Istoria,Geografia,Ed,fizica, Ed. Tehnologica, Informatica.
Pai caietele ti le cumperi in functie de cum iti cere profesorul pentru respectiva materie.winking